Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsrail Merkez Bankası Blockchain’i Araştırmaya Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsrail Merkez Bankası Blockchain’i Araştırmaya Başladı
İsrail Merkez Bankası Blockchain’i Araştırmaya Başladıİsrail Merkez Bankası’ndan bir grup temsilci, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile ilgili bilgi edinebilmek için resmi bir talepte bulundu.

İsrail’de Araştırmalar

İsrail Merkez Bankası’ndan bir grup yetkili, “Dijital Varlıkların Koordine Düzenlemeleri” adı altında bir bildiri hazırladı. Yetkililer, dağıtılmış defter teknolojisiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Blockchain gibi DLT teknolojilerinin İsrail’deki durumu hakkında konuşan yetkililer, bu alanda atılabilecek çok fazla adım olduğunu düşünüyorlar. Yetkililere göre İsrail’deki düzenleyiciler, DLT konusunda çok daha verimli bir işbirliği yapabilirler.

Bu bildiriyi hazırlayan kişiler yalnızca İsrail Merkez Bankası’ndaki yetkililer değil. Bildiriyi destekleyenler arasında ülkedeki Menkul Kıymet Otoritesi, Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Vergi Dairesi, İsrail Para Aklamayı ve Terörizm Finansmanını Önleme Otoritesi gibi çeşitli kuruluşlardan isimler yer alıyor.

Yetkililer bu bildiride yerel DLT sektöründeki zorluklar hakkında bilgi edinmek istediklerini vurguluyorlar. Hazırlanan bu bildiride yerel DLT şirketlerinin, yatırım toplamaya çalışan şirketlerin ve dijital paralarla işlem yapan yatırımcıların yaşadıkları zorluklarla ilgili detaylı sorular var.

İsrail’deki yetkililer Blockchain gibi teknolojiler hakkında bilgi edinmenin yanı sıra dijital paralarla ilgili de araştırmalar yapıyorlar. Yetkililer bu tarzdaki varlıkların yerel finans sistemi için risk oluşturabileceğine inanıyor, bu konuda bilgi edinmek istiyorlar.

Yayınlanan bildiride dikkat çeken bir diğer kısım ise DLT’nin kullanımıyla ilgili sorulan sorular. Yetkililer, Blockchain gibi DLT teknolojilerinin özellikle para aklama ve terörizm finansmanı gibi faaliyetlerle mücadele için kullanılabileceğini düşünüyorlar.

İsrail Merkez Bankası Blockchain’i Araştırmaya Başladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsrail Merkez Bankası Blockchain’i Araştırmaya Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

FOMO Neden Başarısız Oluyor? Altcoinler Ayı Piyasasından Ne Zaman Çıkar? Bitcoin Fiyatı 7 Bin 300 Dolara Kadar Geriledi Bugün Bitcoin için en büyük ‘vade sonu’ günü olacak Piyasa Analizi: Bitcoin (BTC) Hafif Düşerken, IOTA (MIOTA) ve Zcash (ZEC) %10’dan Fazla Yükseldi Bahreyn Üniversitesi Blockchain Tabanlı Diploma Verecek! Bugün bir gündeki en büyük kripto para transferlerinden biri gerçekleşecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır