Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto paradan milyon dolar kazandı ama..!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto paradan milyon dolar kazandı ama..!
Kripto paradan milyon dolar kazandı ama..!

© Reuters.  © Reuters.

Pek çok Bitcoin yatırımcısı kripto çılgınlığının yaşandığı geçen yıl gelirlerini arttırdılar ve inanılmaz paralar kazandılar. Kripto paradan milyon dolar aylık kazanç elde edenler vardı. Ferrari’leri ve Lamborghini’leri ile poz verip sosyal medyada fenomen olan onlarca yüzlerce kişiden bahsediyoruz.

Kripto paradan milyon dolar kazananlarPeter McCormack, bu kişilerden sadece biriydi. Tüm yatırımını Bitcoin ve kripto paralar üzerinde değerlendirdi. Milyon dolar para kazandı. Şu an ise her şeyini kaybetmiş durumda. Twitter adresinde yaşadığı bu yolculuğu bir dizi tweet’le bizlerle paylaştı.

Tweet’lerini sizler için hikayeleştirdik:

32,000 dolarda 1,2 milyon dolar kazanıp ardından sıfırı tüketmemin hikayesi: Reklam ajansım vardı. 35 çalışanı ile yıllık 3 milyon sterlin para çeviriyorduk. Sonra iflas ettim. Geriye 32 bin dolarım kaldı. O zamanlar annem ise kansere yakalandı. Anneme destek olmaya çalışıyordum.

Reklam şirketinden kalan paramla önce biraz Bitcoin ve Ethereum aldım. İlk başlarda temkinli davranıyordum. Kazancımın %25’ini kripto piyasalardan çekip tasarruf ediyordum. Sonra 500 bin dolar para kazandım ve kazanmaya devam ediyordum. Daha aç gözlü olmaya başladım. Sonra tüm paramla diğer kripto paralardan da almaya başladım. Her şey çok güzel gidiyordu.

Hayatım değişmişti. Pahalı elbiseler, birinci sınıf uçuşlarla dünya gezileri ve cömert bağışlarda bulunuyordum. Hatta bir aralar bu oranlarda kazanmaya devam edersem tuttuğum takımı bile satın alabileceğimi sanıyordum.

Tüm enerjimi kripto para piyasalarına ayırdım. 300 bin dolarlık kripto madencilik işine de girdim. Kripto danışmanlığı bile yapıyordum (Şuan yaptığım tek iş bu). 2017 yılının sonunda servetim en yüksek değerine ulaştı. 1,2 milyon dolarlık varlığa ulaştım. Keşke o zamanlar kripto piyasalardan paramı çekseydim.

O dönemlerde Bitcoin fiyatı bir düşüyordu ve bir çıkıyordu. Bende Bitcoin fiyatının tekrardan artacağını düşündüm. Girmiş olduğum madencilik şirketi ise beni daha da iflasa sürükledi. Yapmış olduğum sözleşmelerin aylık giderleri ile vergi ödemelerini düştükten sonra elimde hiçbir şey kalmıyor. Finansal olarak yaşadıklarımın yanında bana kâr kalan ise başarısız bir evlilik ve madde bağımlılığı oldu.

McCormack yaşadığı maceranın tam bir fiyasko olduğunun farkında ama ümitsiz değil. Bitcoin’in geleceği hakkında ise ümidini koruyor.

McCormack’ın hikayesini kendi sözleri ile noktalıyoruz.

“Son iki yıldır yaşadıklarım mükemmeldi. Dünyayı gezdim. Çok enteresan insanlarla tanıştım…Şuan ticaretten emekli oldum çünkü bu işte çok kötüyüm. Yaşadıklarımdan öğrendiğim ise para gerçekten mutluluk getirmiyor. Bazı şeyleri belki kolaylaştırıyor. Ama kazandırdıklarını da duygusal yapınızı ve insanlarla olan ilişkilerinizi etkileyerek sizden alıyor. Para ise sizden aldıklarını geri getirmiyor.”

Kaynak

Tavsiye Ettiğimiz Yazılar

BitPay CEO’su: Bitcoin fiyatının en büyük bileşeni spekülasyon

Bitcoin’in aya yolculuğu Virgin Galactic ile gerçek oluyor

Profesör Kenneth Rogoff: Bitcoin 100 dolar da olabilir 100,000 dolarda

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto paradan milyon dolar kazandı ama..! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 7.600 Dolara Kadar Geriledi – Düşüş Devam Edecek Mi? ABD Başkanı Donald Trump’tan Bitcoin ve Libra Açıklaması! Bitcoin fiyatında gelecek hafta bir patlama olabilir mi? Charlie Lee: Localbitcoins Kullanmanın Manası Kalmadı Ethereum 10% oranında yükseldi Kripto Para Birimleri Yasal Olarak Ne Durumda? Ülkelere Göre Detaylar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır