Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İspanya’daki Kripto Para Sahipleri Gelir Beyanı Vermek Zorunda Kalabilirler

Ana Sayfa » GÜNCEL » İspanya’daki Kripto Para Sahipleri Gelir Beyanı Vermek Zorunda Kalabilirler
İspanya’daki Kripto Para Sahipleri Gelir Beyanı Vermek Zorunda Kalabilirlerİspanya hükümeti, ülkedeki kripto para sahiplerini yakından ilgilendiren bir yasa tasarısını onaylama kararı aldı. Bu yeni tasarının yürürlüğe girmesi durumunda yerel kripto para sahipleri, ellerindeki kripto paralara ilişkin beyanat vermek zorunda kalabilirler. Hazırlanan bu tasarının amacı kripto para gelirlerini vergiye bağlamak olabilir.

İspanya Maliye Bakanı Maria Jesus Montero kısa bir süre önce bir basın duyurusu yaptı ve tasarıyla ilgili detayları açıkladı. Eğer bu tasarı herhangi bir gelişme olmaz da yürürlüğe girerse İspanya vatandaşı olan kripto para sahipleri, hangi ülkede yaşadıkları fark etmeksizin beyanatta bulunmak zorunda kalacaklar.

Montero yaptığı açıklamalarda hükümetin kripto para sahiplerinin “kimliklerini öğrenmek istediğini” söyledi ve bu yeni adımın kripto para vergileriyle alakalı olduğunu belirtti. İspanya vatandaşı olup başka ülkelerde yaşayan yatırımcılara da hitap eden Montero, şu yorumu yaptı:

“Bireylerin ve şirketlerin Vergi Dairesi’ne bu konuya ilişkin beyanat vermeleri zorunludur.”

İspanya bu yıl itibariyle kripto para sektörüne yönelik çeşitli adımlar atmaya başladı. Hükümet bu yılın nisan ayında ülkedeki altmış farklı şirkete bildiri göndererek, şirket müşterilerinin kimliklerine ilişkin bilgi istediğini belirtti.

Hükümete sunulan bu yeni tasarı ‘yasa’ halini alırsa kripto paralar da İspanya’daki vergi sisteminin bir parçası haline gelmiş olacaklar.

İspanya’da vergi ödemelerine ilişkin sahtekarlık yapmak oldukça ciddi şekilde cezalandırılıyor. Elde ettiği gelire dair yanlış bilgi veren kişiler, yaptıkları her hatada yaklaşık 5 bin euroluk bir para cezasına çarptırılıyorlar.

İspanya’daki Kripto Para Sahipleri Gelir Beyanı Vermek Zorunda Kalabilirler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İspanya’daki Kripto Para Sahipleri Gelir Beyanı Vermek Zorunda Kalabilirler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve korona virüsünde son durum: “Dükkanımı bile açamıyorum” Ethereum Hard Fork’u Yaklaşıyor! Rinkeby Test Ağı 9 Ocak Tarihinde Gerçekleştirilecek Ripple’ın Listelendiği Borsa Sayısı Artıyor – XRP Yeni Bir Borsada Hem De Baz Coin Olarak Blockchain Teknolojisi Hayatımızda Neleri Değiştirebilir? Washington Hükümeti Kapandı, Bitcoin Düştü ABD’deki Bir Senatör Kripto Para Davasında Suçlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır