Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hacklenen Coincheck Borsası, Kripto Para Borsası Olarak Kayıt Oldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hacklenen Coincheck Borsası, Kripto Para Borsası Olarak Kayıt Oldu!
Hacklenen Coincheck Borsası, Kripto Para Borsası Olarak Kayıt Oldu!Coincheck, yaşadığı 532 milyon dolarlık NEM token’i hacklenmesi sonrası, bütün kripto para piyasasını da kendisi ile birlikte inanılmaz bir düşüşe sürüklemişti ve genellikle bu hacklenme olayı ile tanınmakta. Ünlü kripto para borsası, yaşanan hacklenme olayı sonrası bütün Japon kripto para sektörünü çok sert bir regülasyona sokmuş ve ülkenin regülatörü FSA, bundan sonra kripto para borsalarının lisans almak zorunda olacaklarını vurgulamıştı.

Lisans 2017 yılının Nisan ayından beri zorunlu hale getirilmişti ve o tarihten beri başvuru yapanların sayısı 200’ü geçse de, onay alabilenlerin sayısı hala 20’nin üzerine çıkmadı.

Coincheck geçtiğimiz aylarda tekrardan FSA lisansı alabileceği fısıltıları ile gündeme gelmişti ve bugün borsa yaptığı bir açıklamada, Kanto Finansal Bürosuna kayıtlı bir kripto para borsası olduğunu müjdeledi.

Borsa, hacklenme esnasında Japonya’nın en büyük kripto para borsasıydı. Coincheck’in yaşadığı hacklenme sonrası küllerinden yeniden doğmasının en büyük sebebi, Japon online ticaret devi Monex’in, geçtiğimiz Nisan ayında kripto para borsasını satın alacağını duyurması oldu. Toplamda 33.5 milyon dolara borsayı satın alan Monex, platformu yeniden kuracağının da sözünü vermişti ki görünüşe göre sözünü tuttu.

Japon yetkililer 2018 yılının son aylarında Coincheck’e, gerçek bir lisans vermeden, sadece borsanın işlemlerini yürütebilmesi için geçici bir izin sunmuştu. Bu sayede Monex geçtiğimiz Kasım ayında kullanıcılara kripto para alım satımını tekrara açabilmiş ve bütün işlemsel faaliyetleri yeniden aktif hale getirmişti.

Hacklenen Coincheck Borsası, Kripto Para Borsası Olarak Kayıt Oldu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hacklenen Coincheck Borsası, Kripto Para Borsası Olarak Kayıt Oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe zombi hisseler uyanıyor Abhazya’da Kripto Para Madenciliği Yüzünden Elektrik Kesintisi Yaşanabilir Milyarder Bitcoin Yatırımcısı: Korkmayın! 100 Dolar Değil, 40 Bin Dolar Geliyor Al-Satçılardan 1 BTC’lik Bitcoin Fiyat Bahsi! Bitcoin’in Madencilik Zorluğunda Büyük Artış Rakamlar Yalan Söylemez: Bitcoin Her Zamankinden Daha Güçlü! İşte  Boğa Sinyalleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır