Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İslam Hukukunda Kripto Yasağı

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » İslam Hukukunda Kripto Yasağı
İslam Hukukunda Kripto Yasağı

Kripto paranın meşruluğunu Mısır’ın en yüksek İslamcı din lideri tartışmaya sunuyor.

Baş Müftü Shawki Allam, 1 Ocak’ta MısırToday’e göre faaliyetle alakalı risk sebebiyle kripto para ticaretinin İslam dini hukuk alanında yasaklandığını belirtti.

Shawki Allam yorumları İslam dini hukukun bir yorumlaması olan fetva şeklinde yayınladı. Fetva yasal olarak bağlayıcı olmasa da üst düzey bir yasal görüş olarak kabul edilir ve belki de onu dinsel kanunlar altında kriptokrasi ticaretini yasaklamak için Müslüman dünyasındaki en üst düzey dini liderlerden biri olarak belirtildi.

Ticaret dalgalanmasının yanı sıra Shawki Allam vergi kaçakçılığı, kara para aklama, dolandırıcılık ve teröriste finansman sağlanması gibi olaylar yasal sistemi zayıflatabileceğini söyledi.

Geçen ay New York’ta bir kadın şifreli para birimlerini kullanarak ISIS teröristlerine maddi destek verdiği iddia edildi.

Mısır her ne kadar kripto pazarının yeni bir aşamasında olmasına rağmen, Shawki Allam’dan gelen yorumlar laik hükümet organları tarafından yapılan yorumlara benzer yorumlarda bulundu.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İslam Hukukunda Kripto Yasağı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İddia: Rusya, Petrol Destekli Bir Kripto Para Birimi Üretebilir CNBC Analistleri: Bitcoin 6.000 Dolara Düşebilir Fidelity XRP- Stellar- Bitcoin Cash- EOS ve Litecoin’i de platformuna dahil etmeyi planlıyor Bitcoin Düşüşte; Chevron, Total Petrol Blockchain Platformuna Katılıyor Büyük potansiyel barındıran Ethereum 200 dolar sınırında Kripto Artıyor; Bitcoin ETF SEC Tarafından Onaylanabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır