Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İran: Telegram’ın Dijital Parası Bizim İçin Tehlike Arz Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İran: Telegram’ın Dijital Parası Bizim İçin Tehlike Arz Ediyor
İran: Telegram’ın Dijital Parası Bizim İçin Tehlike Arz Ediyorİran’daki yetkililer, popüler mesajlaşma uygulamalarından Telegram‘ın dijital parası hakkında uyarıda bulunuyorlar.

Tehlike Arz Ediyor

İran’daki yetkililer, dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri haline gelen Telegram’ın Gram adlı tokenı hakkında uyarıda bulunuyorlar.

Hükümete bağlı güvenlik ekiplerinden birinde görev alan Javad Javidnia, Telegram’ın İran’ın “ulusal güvenliğine doğrudan tehlike arz ettiğini” belirtiyor. Tehran Times tarafından yapılan habere göre kendisinin konu hakkındaki yorumları şu şekilde:

“Telegram’ın yasaklanmasına yol açan en önemli şeylerden biri şirketin faaliyetleriydi ki bunlar zaten ülkedeki politik atmosfer yüzünden uzun süre göz ardı edildiler.”

Telegram, platform kullanıcıları için özel bir dijital ödeme sistemi oluşturabilmek için Telegram Open Network’ü geliştirmeye devam ediyor. Böylece tüm Telegram kullanıcıları TON cüzdanına erişebilecekler. Telegram geliştiricileri ayrıca Gram’i “dünyanın en kullanışlı” tokenlarından biri haline getirmek istiyorlar.

Telegram bundan birkaç ay önce Gram için özel bir ilk dijital para arzı (ICO) düzenledi ve toplamda 1.7 milyar dolar değerinde yatırım almayı başardı.

İran’da Kripto Para

İran’daki yetkililerin kripto paralara bakış açıları zaman içerisinde ciddi değişiklikler gösterdi.

Kripto para sektörüne başlangıçta pek olumlu yaklaşmayan yetkililer zaman içerisinde bu tavırlarını değiştirmeye başladılar. Pek çok uzmana göre bu değişikliğin başlıca sebebi, ABD tarafından İran’a uygulanan yaptırımların şiddetlenmesi.

İran, ABD yaptırımlarından kaçınabilmek için kendi diital parasını oluşturmayı dahi düşünüyor. Bir süre önce paylaştığımız haberde belirttiğimiz üzere İran’daki geliştiriciler bu milli dijital para projesinin taslağını çoktan hazırladılar. Geriye kalan tek şey, yetkililerden onay almak.

İran: Telegram’ın Dijital Parası Bizim İçin Tehlike Arz Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İran: Telegram’ın Dijital Parası Bizim İçin Tehlike Arz Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alman Blockchain Şirketine 13.5 Milyon Dolarlık Yatırım Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether –  Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak? İkiye bölünen Bitcoin Cash madencilikte sınıfta kaldı: Bitcoin’den yüzde 50 daha az kârlı Bitcoin’in önü açılıyor: 41 Alman bankası şu anda eksi faiz veriyor Bitcoin fiyat analizleri, yılbaşı hedefini 10.000 Dolar olarak gösteriyor Ünlü Danışmanlık Şirketinin CEO’su: Bitcoin Harika Bir Teknoloji

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır