Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nakit Kullanımını Sıfırlayan Çin Bitcoin’e mi Yönelecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nakit Kullanımını Sıfırlayan Çin Bitcoin’e mi Yönelecek?
Nakit Kullanımını Sıfırlayan Çin Bitcoin’e mi Yönelecek?

© Reuters.  © Reuters.

Dijital ödemelerin benimsenmesi o kadar hızlı bir şekilde artıyor ki, Çin Halk Bankası (PBoC), Bitcoin ve diğer kamuya açık olan kripto para birimi ağları gibi alternatif ödeme yöntemlerine neden olabilecek nakit kullanımının azalması konusunda ciddi endişeler taşıyor.

CCN’ye göre, turistik noktalardaki çok sayıda satıcı, ödemeleri işleme koymak için Alibaba’nın Alipay ve Tencent’in WeChat Pay gibi uygulamalarına tam güvenerek nakit kabul etmeyi bırakmış durumda.

Kripto parayla alım satım yapmaya karşı olan Çin Halk Bankası, Çin Yuanı nakitlerinin dolaşımında kalıcı problemler olduğunu ve bu duruma halkın tepkisinin yoğun olduğunu ifade ediyor.

‘Turistik bölgelerdeki, restoranlardaki ve perakendecilerdeki tüketiciler, Çin Yuanıyla ödeme yapmayı reddettiler. Bu durum Yuan’ın yasal statüsüne ve müşterilerin ödeme yöntemleri arasında seçim yapma hakkına zarar veriyor.

Nakit Para Popülerliğini Kaybediyor
Nakit para, Alipay ve WeChat Pay gibi özel servisler lehine popülerliğini kaybederken, Çin Halk Bankası, dijital alım satım işlemlerine olan ilgiyi güvence altına almayı planlıyor.

Kasım 2018’de, Çin Halk Bankası merkezsizliğin avantajlarını sorguladı ve blok zinciri yeniliklerinin kullanışsız ve ütopik olduğunu iddia etti. Dünyadaki diğer yasal paralarla rekabet etmek için de kripto paralara karşı oluşabilecek güven birikiminin önüne geçti.

Kripto Paralara Çin İşkencesi
Ağustos 2018’e geri gidersek, Çin hükümeti kripto para faaliyetlerine sınırlama getirdi, kripto para borsalarına internet erişimini engelledi ve kripto para alım satımına yönelik yasağı artırdı. Bu durumun bir yansıması olarak, Alipay ve WeChat, kripto para ile ticaret hizmetleri sunmayı durdurdu.

Nakit paradan dijital ödemelere geçiş, Bitcoin ve diğer kamu kripto para birimi ağları gibi alternatif ödemelerin yolunu açıyor gibi gözükse de, Çin hükümeti kripto para ve blok zincirini baskı altında tutmaya devam ediyor.

Alipay ve WeChat Pay şu an her ödeme türünü kapsayacak şekilde kullanılıyor. Uygulamalarına kripto para ödemelerini eklemeleri ise sadece bir zaman meselesi ile ilgili olabilir.

Fakat önce Çin, kripto parayı bağrına basmak zorunda kalacak. Ancak bu durum da yakın bir zamanda gerçekleşmeyecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Nakit Kullanımını Sıfırlayan Çin Bitcoin’e mi Yönelecek? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nakit Kullanımını Sıfırlayan Çin Bitcoin’e mi Yönelecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Düşecek Mi? JP Morgan yöneticisinden beklenmeyen çıkış: Bitcoin dijital altın olma yolunda Galaxy Digital ve Block.One Seri A Yatırımını Aldı: 30 Milyon Dolar Bu Değerlendirmeye Göre BTC 9600’e Çıkacak Ethereum Ağındaki DApp’lar Verimli Kullanılmıyor ! Europol görevlisinin itirafından hareketle Monero’nun gizlilik özellikleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır