Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor
Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam EdiyorAngola hükümeti, bundan birkaç gün önce ülkenin eski başkanı olan Jose dos Santos’un oğlunu tutuklama kararı aldı. Ülkenin eski başkanı Jose dos Santos’un oğlu, İngiltere’deki bir bankayla işbirliği yaparak ülkedeki milli varlık fonundan 500 milyon dolar değerinde para çaldı.

Nijerya’daki yetkililer birkaç gün önce Avrupa‘daki bir bankanın eski diktatör Sani Abacha tarafından aklanmış 100 milyon dolar değerindeki parayı iade etmesini istediler.

Liberya’daki merkez bankasının eski başkanı Milton Weeks hakkında devlet sandığında eksik çıkan 104 milyon dolarlık para için soruşturma başlatıldı.

Afrika genelinde yozlaşma örnekleri görülmeye devam ederken, Avrupa genelinde de adil ‘bankacılık’ örnekleri görülmeye devam ediyor.

Angola’da Yozlaşma

Angola’nın eski başkanı Jose Eduardo dos Santos, 2013 yılında kendi oğlunu ülkenin milli varlık fonunun başına atadı. Eski başkanın oğlu Jose Filomeno dos Santos ise milli varlık fonundaki 500 milyon dolar değerindeki parayı İngiltere’deki bir bankaya aktardı.

Filomeno dos Santos bu parayı başta belgede sahtecilik yaparak İsviçre merkezli bankalardan Credit Suisse’in Londra şubesine aktarmaya çalıştı ama İngiltere’deki yetkililer işlemden şüphelenerek aktarımı blokladılar. Ancak Filomeno bu parayı zaman içerisinde aktarmayı başardı ve para Angola’dan çıkıp İngiltere’ye gitti.

Angola halkının parasını kötüye kullanmakla yargılanan Filomeno’nun tutuklanmasına karar verildi.

Kripto Paraların Rolü

Afrika ülkeleri ve Avrupa bankaları arasındaki yozlaşmış ilişki hala devam ediyor. Enrique ve Eduardo Aldaz-Carrol tarafından yayınlanan bir yazıda Afrika’daki yozlaşmayla mücadele etmek için kripto paralardan faydalanılabileceği belirtiliyordu. Aldaz-Carrol:

“Kripto para ve Blockchain, dolandırıcılığı ve yozlaşmayı önleyebilir, yaptırım masraflarını kısabilir.”

Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple, RippleNet’e 14 Yeni Bankanın ve Finans Kurumunun Katıldığını Açıkladı Coinbase, 8 Kripto Para Birimini Listelemeye Hazırlanıyor! Bitcoin boğalarına bir iyi bir kötü haberimiz var Bir Dev Şirket Daha Bitcoin ve Altcoinle Ödemeleri Kabul Etmeye Başlıyor Flaş kripto para haberleri: YouTube’un ünlü analistinden çarpıcı Bitcoin tahmini geldi! En güncel: Ethereum, Ripple, Stellar, Litecoin, TRON ve VeChain haberleri Bitcoin’de 3000 doları bilen yazarın yeni tahmini yüz güldürüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır