Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere’deki Liman Operatörü Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere’deki Liman Operatörü Blockchain Teknolojisini Kullanacak
İngiltere’deki Liman Operatörü Blockchain Teknolojisini Kullanacakİngiltere‘nin en büyük liman operatörlerinden olan Associated British Ports (ABP), liman lojistiğinde Blockchain teknolojisinden faydalanmak için dijital lojistik şirketlerinden Marine Transport International ile bir anlaşmaya vardı.

İngiltere’de gönderilen kargoların yüzde 25’i ABP aracılığıyla gönderiliyor ve ABP’nin kontrolü altında olan toplam 21 farklı liman bulunuyor. ABP ile Marine Transport International arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda Blockchain kullanılarak bazı denemeler yapılacak.

Dry Bulk’a göre ABP ile işbirliği yapan ve ABP’nin tedarik zincirinde yer alan organizasyonlar, birbirleriyle yeteri kadar iyi iletişim kuramıyorlar. Bunun başlıca sebebi de operatörlerin, taşımacıların vb. birbirlerinden farklı sistemler kullanıyor olmaları. Marine Transport International’ın CEO’su olan Jody Cleworth’e göre Blockchain teknolojisi, lojistik sektöründe büyük sorunlara yol açan veri yönetimini çok daha verimli bir hale getirebilir:

“Blockchain sayesinde tüm bu sistemleri birbirine bağlayabilir, verileri düzgün ve hızlı bir şekilde paylaşabilir, İngiltere’deki hem içeriye hem dışarıya dönük ticareti hızlandırabilir ve basitleştirebiliriz.”

Deniz taşımacılığında Blockchain teknolojisinin kullanıldığını daha önceden görmüştük. Danimarka bundan birkaç ay önce yerel gemi kayıtlarını kolaylaştırmak için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı düşündüğünü açıklamıştı. Bunun haricinde Abu Dhabi Ports’a bağlı olan bir şirket de lojistik alanında kullanmak üzere yeni bir Blockchain projesi geliştirdi.

Küresel taşımacılık hizmeti sunan FedEx’in CEO’su Fred Smith de Mayıs ayında yaptığı açıklamalarla Blockchain teknolojisinin faydalarından bahsetmiş, bu teknolojinin lojistik sektörünü “tamamen değiştireceğini” söylemişti.

İngiltere’deki Liman Operatörü Blockchain Teknolojisini Kullanacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere’deki Liman Operatörü Blockchain Teknolojisini Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Düşüşün Ardından 8 Bin 500 Dolara Yükseldi 6 Maddede Bitcoin ve Altcoin Durum Değerlendirmesi Hangi Coinde Sert Düşüş Gelebilir ? Almanya’nın Finans Otoritesi: ICO’ları Düzenlemek İçin Uluslararası İşbirliği Gerekiyor STO Nedir? Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4.350 Dolardan, 114 Dolara! PwC’nin Blockchain Departmanı Kurucusu, Tezos’a Geçiş Yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır