Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’daki Constantinople Güncellemesi Gelecek Ay Test Sürecine Girecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’daki Constantinople Güncellemesi Gelecek Ay Test Sürecine Girecek
Ethereum’daki Constantinople Güncellemesi Gelecek Ay Test Sürecine Girecek


Ethereum ağının geliştiricileri geçtiğimiz gün bir uzlaşmaya vararak Constantinople adlı hard forkun önümüzdeki ay içerisinde deneme sürecine girmesine karar verdiler.

Constantinople forku Ethereum ağının ekonomik politikalarını değiştirecek, ‘zorluk bombası’nı erteleyecek ve platformun genel verimliliğini arttıracak.

Geliştiriciler geçtiğimiz gün yaptıkları toplantıda Constantinople’ın 9 Ekim’de Ropsten adlı bir test ağında deneme sürecine girmesine karar verdiler. Test ağında Ethereum ağında bulunan tüm faktörler yer alıyor olacak ve böylece Ethereum ağına uygun bir test gerçekleşmiş olacak. Ancak geliştiricilerin tam anlamıyla emin olamadıkları ve zorluk yaşadıkları konu test ağındaki blok doğrulama süresi. Dolayısıyla forkun tam olarak hangi blok numarasında gerçekleşeceği henüz belirlenmedi.

Constantinople forkunun tıpkı test ağında olduğu gibi Ethereum ağında da hangi blokta başlayacağı belli değil. Ethereum Foundation’ın yetkili isimlerinden olan Hudson Jameson, forkun Kasım-Aralık civarlarında gerçekleşebileceğini söylüyor.

Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin de geliştiricilerle birlikte toplantıya katıldı ve Constantinople forkunu aceleye getirmenin lüzumu olmadığını vurguladı:

“Hiçbir acelesi yok. Büyük ihtimalle üç ay hatta belki de daha uzun bir süre boyunca sorun yaşamayız.”

Constantinople uygulaması bazım kesimleri ciddi anlamda umutlandırırken bazı kesimleri epey hayal kırıklığına uğratıyor. Mesela Ethereum madencileri, madencilikten elden ettiği gelirler bu fork yüzünden ciddi oranda azalacağı için bir hayli endişeliler. Ethereum geliştiricileri ayrıca Constantinople forkundan yaklaşık sekiz ay sonra İstanbul adlı bir fork daha yapmayı planlıyorlar.


İlgili haber:
Ethereum Geliştiricilerinin Kararı: Blok Ödülü 2 ETH’ye Düşecek, ‘Zorluk Bombası’ Ertelenecek

Ethereum’daki Constantinople Güncellemesi Gelecek Ay Test Sürecine Girecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’daki Constantinople Güncellemesi Gelecek Ay Test Sürecine Girecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’in Bitcoin ETF Kararı İçin Geri Sayım Bugün Başladı! Ripple balinaları 250 milyon XRP’yi taşıdı! Gizemli transferin nedeni nedir? Finans dApp’lerinin Büyük Kısmı Ethereum Tabanlı Kripto Paralar Faiz Kazandıracak Çin Merkezli Kripto Para Birimi Hazır Tayland Borsası Kripto Para Ticareti İçin Başvuruda Bulundu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır