Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere’de Yaşayan İranlı Öğrenciler, Yaptırımlardan Kurtulmak İçin Bitcoin Kullanıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere’de Yaşayan İranlı Öğrenciler, Yaptırımlardan Kurtulmak İçin Bitcoin Kullanıyor!
İngiltere’de Yaşayan İranlı Öğrenciler, Yaptırımlardan Kurtulmak İçin Bitcoin Kullanıyor!Kripto para birimlerinin ilk üretilme nedenlerinden birisi, günümüzde yaşanan fiyat hareketliliği yüzünden bir çok kişi tarafından unutulmuş gibi duruyor. Satoshi Nakamoto ilk olarak Bitcoin ve blockchain teknolojisinden bahsettiğinde, bunun en büyük emellerinden birisi bankalardan veya hükümetlerin yaptırım gibi kararlarından etkilenmeden, insanların ekonomik kararlarını verebilmesini sağlamaktı.

Görünüşe göre İranlı öğrenciler bunu oldukça mantıklı şekilde kullanmaya başladı. ABD tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlar nedeniyle bankalardan işlem yapamayan İngiltere’deki İranlı öğrenciler, Bitcoin ile bu sorunu ortadan kaldırmayı başardı.

Üniversite Öğrencileri Bitcoin Kullanmaya Başladı
ABD’nin yaptırımları ile SWIFT’in de hizmet vermeyi durdurması, İranlı vatandaşların para gönderme veya alma konusunda uluslararası bir sıkıntıya düşmesine neden olmuştu. Iranwire isimli bir haber kaynağının aktardığı bilgilere göre ise, para göndermek veya almak isteyen üniversiteli gençler, ”Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini” kullanmaktalar. The Guardian tarafından yayınlanan haberde, özellikle Cambridge bünyesinde okuyan bir çok gencin İngiltere içerisindeki bankacılık hizmetleri ile ilgili ”sıkıntıları” olduğu belirtilmekte.

Özellikle üniversite ücreti ve harcı gibi ücretleri ödemekte sıkıntı yaşayan gençlere, Reading Üniversitesi gibi kurumlardan ”ülkenize geri dönün, yüksek meblağda nakit para ile gelin ve harcınızı böyle ödeyin” tarzında tavsiyeler bile verilmiş. Ancak bu da yüklü miktarda para ile uluslararası sınırlardan giriş çıkış yapacakları için, öğrenciler için yine zorlu olabilir.

Çareyi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanmakta bulan üniversite öğrencileri, bu yeni çözümden memnun gibi gözükmekte.

İngiltere’de Yaşayan İranlı Öğrenciler, Yaptırımlardan Kurtulmak İçin Bitcoin Kullanıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere’de Yaşayan İranlı Öğrenciler, Yaptırımlardan Kurtulmak İçin Bitcoin Kullanıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amerikalı Avukat: ”Bitcoin Sadece Suçlu İnsanlar İçin Yararlı” İsviçre’nin Bitcoin ETF işlem hacmi Altın ve diğer yatırım araçlarını geride bıraktı Bitcoin’deki Düşüş: Momentum Kaybı Mı Sağlıklı Bir Düzeltme Mi? New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerden Nereye Gidebilir? Libra’ya Şok Üstüne Şok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır