Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hayal Kırıklığı: ICO’ların Yüzde 86’sı Neden Başlangıçtakinden Daha Düşük Değere Sahip?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hayal Kırıklığı: ICO’ların Yüzde 86’sı Neden Başlangıçtakinden Daha Düşük Değere Sahip?
Hayal Kırıklığı: ICO’ların Yüzde 86’sı Neden Başlangıçtakinden Daha Düşük Değere Sahip?2017 yılının son çeyreğinde, ICO piyasası adeta patlama yaşamış ve neredeyse her gün yeni bir ICO projesi ortaya çıkmıştı. Daha önce pek bilinmeyen ve binlerce dolarlık olan fon toplama seçeneği, bir anda milyarlarca dolarlık devasa bir endüstriye dönüşmüş ve herkesin ilgisini çekmişti.

Ancak 2018 yılının ortalarına doğru sonlanan ICO çılgınlığı, endüstrinin aslında ne hale geldiğini göstermeye başladı. Biraz FOMO biraz da ”kısa yoldan zengin olma” umutlarıyla girişilen bir çok piyasa, şu an başlangıçtaki değerinin çok altlarından el değiştirmekte.

Diar.co tarafından geçtiğimiz ay yayınlanan rapora göre, ICO’ların neredeyse %70’i ilk piyasaya çıktıkları zamana kıyasla çok daha düşük seviyelerden işlem görüyor. TokenData tarafından elde edilen verilere dayanan araştırmaya göre, %70 oranında eski değerinden daha az değere sahip projelerin yanı sıra, bir sürü proje de ya tamamen kapandı ya da hacklendi.

Peki bunca kaybın sebebi tam olarak ne? Genesis CEO’su David Siemer’e göre, durum aslında ICO’lara özel değil. ICO destekli startup firmaları ve risk sermayesi firmaları da, aynı ICO projeleri gibi çok hızlı türeyip, hızlı değer kaybı yaşayanlardan. ICO’ların bu kadar değer kaybetmesinin en büyük sebeplerinden birisi, çok hızlı bir ivme yakalaması olarak görülmekte. Tabii ki bir çok projenin sahtekarlık amaçlı yapıldığı da unutulmamalı.

Hayal Kırıklığı: ICO’ların Yüzde 86’sı Neden Başlangıçtakinden Daha Düşük Değere Sahip? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hayal Kırıklığı: ICO’ların Yüzde 86’sı Neden Başlangıçtakinden Daha Düşük Değere Sahip? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çinli Bitcoin milyoneri, Bitcoin’de 3 yıl içinde büyük yükseliş öngörüyor Bitcoin’de Yükseliş Hız Kazandı Bitcoin’den Kar Elde Etmek İsteyen Yatırımcılar İçin İpuçları ABD’li siyasetçi: “Bitcoin’in geleceği için SEC kapatılmalı!” İspanya’daki Kripto Para Sahipleri Gelir Beyanı Vermek Zorunda Kalabilirler Başarılı analist: “Bitcoin’de mükemmel bir satın alma sinyali geliyor.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır