Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Yetkilileri Altı Aylık Araştırma Sonrası Hala Bitcoin’i Düzenleme Konusunda Mesafe Katedemedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Yetkilileri Altı Aylık Araştırma Sonrası Hala Bitcoin’i Düzenleme Konusunda Mesafe Katedemedi
İngiltere Yetkilileri Altı Aylık Araştırma Sonrası Hala Bitcoin’i Düzenleme Konusunda Mesafe KatedemediKripto para birimlerinin nasıl bir düzenlemeye tabi olacağı konusu gerçekten zorlu konulardan bir tanesi. İngiltere içerisinde, hükümet hala bu konuda herhangi bir karar alabilmiş değil. Hükümet yetkilileri yakın zamanda yaptıkları bir açıklamada, şu ana kadar hala kripto para birimlerindeki mevcut fiyat düşüşlerinin ve bunların İngiltere içerisindeki endüstriye olan etkilerini araştırmadıklarını vurguladı.

İngiltere İçerisindeki Kripto Para Düzenlemeleri
Çoğu ülkeye benzer olarak, İngiltere içerisinde de kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir yasal düzenleme bulunmuyor. Yerel kullanıcılar ve girişimciler için, sanılanın aksine, bu aslında çok kötü bir durum. Bitcoin ve alt koinlere yönelik olan ”bir açıklama yapılsın artık” talebi, geçtiğimiz aylarda %1 bile azalma göstermedi, aksine arttı. Yaşanan mevcut fiyat düşüşleri de yasal düzenleme getirilmesini çok daha zorlu kılmakta.

Önemli hükümet yetkililerinden olan Bakan Lord Bates, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada blockchain veya kripto para birimleri hakkında herhangi bir gelişme kaydedilemediğini belirtti. Herhangi bir devlet eliyle düzenleme yapılıp yapılmadığı sorusuna cevap veren Bates, şunları kaydetti:

”Hükümeti kripto para birimi fiyatlarındaki mevcut değişimlerin potansiyel etkileri konusunda herhangi bir resmi değerlendirme yapmadı. Ancak, hükümet kripto para birimi piyasalarındaki gelişmeleri takip etmeye devam edecektir.”

Bir kaç ay önce, İngiltere hükümeti sadece kripto para birimlerine odaklanmış özel bir çalışma ekibi kurmuştu. Mart 2018 tarihinden beri kurulu olan ekip, görünüşe göre herhangi bir gelişme katedememiş durumda.

İngiltere Yetkilileri Altı Aylık Araştırma Sonrası Hala Bitcoin’i Düzenleme Konusunda Mesafe Katedemedi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Yetkilileri Altı Aylık Araştırma Sonrası Hala Bitcoin’i Düzenleme Konusunda Mesafe Katedemedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? Bitcoin’de 2014’ten beri görülmeyen olay: Yeni blok tam iki saat gecikti Charles Hoskinson: Ethereum’un Başarısı Benim İçin Sürpriz Oldu Citigroup ve Nasdaq’ın Yatırım Yaptığı Blockchain Firması, 20 Milyon Dolar Fon Topladı! XRP Dalgaboyu Kripto Geçişi Nasıl Satın Alabilirim? Kripto Para Piyasa Değeri Önümüzdeki Aylarda %40 Oranında Artabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır