Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Visa ve IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain Sistemi Birkaç Aya Hazır!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Visa ve IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain Sistemi Birkaç Aya Hazır!
Visa ve IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain Sistemi Birkaç Aya Hazır!Visa (NYSE:V), sınır-ötesi ödemeler için özel olarak hazırladığı Blockchain tabanlı dijital kimlik sistemini önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde aktif hale getirmeyi planlıyor.

Visa B2B Connect adıyla hazırlanan bu yeni sistem, güvenli bir şekilde sınır ötesi işlem gerçekleştirmek isteyen finans kurumları için özel olarak geliştirildi. Blockchain teknolojisinden faydalanılarak oluşturulan bu sistem, temelde ‘dijital kimlik’ sorununa çözüm sunuyor. Söz konusu sistemde şirketlere ait hassas bilgiler ve veriler ((bankacılık detayları ve hesap numaraları gibi), ‘token’ haline getiriliyor ve böylece bu bilgilere ait eşsiz bir kriptografik kimlik hazırlanmış oluyor.

Visa’nın yetkili isimlerinden olan Kevin Phalen, bu sistem sayesinde çeşitli sahtekarlıklarla mücadele edilebileceğine inanıyor:

“B2B Connect’in sunduğu dijital kimlik, normal şartlarda fark edilmeyecek sahtekarlıklarla mücadele etme imkanı sunuyor. Ayrıca şirketler bu sistem sayesinde yasal finans sistemine uyumlu olmaya devam edebilirler.”

Teknik açıdan bakacak olursak sistemde Linux Foundation tarafından desteklenen ve IBM (NYSE:IBM) tarafından geliştirilen Hyperledger Fabric entegrasyonu olduğunu söyleyebiliriz. Sistemde ayrıca Visa’ya ait ‘temel varlıklar’ da kullanılıyor ve şirketin açıklamalarına göre bu varlıklar, sisteme ölçekleme konusunda ciddi fayda sağlayacak.

IBM’in Blockchain biriminden sorumlu olan Jason Kelley, Blockchain teknolojisinin daha önceki hiçbir ödeme sisteminde bu projede olduğu kadar verimli kullanılmadığını vurgulayan bir açıklama yaptı.

Tayland’ın en büyük dördüncü bankası olan Kasikornbank, bundan bir ay önce yaptığı açıklamada B2B Connect projesine katıldığını duyurmuştu.

Visa ve IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain Sistemi Birkaç Aya Hazır! isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Visa ve IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain Sistemi Birkaç Aya Hazır! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

New York’un Finansal Regülatörü, BitLicense Başvurularını Hızlandırıyor – 2019 Yeniliklere Gebe Japon Borsaları Kullanıcı Varlıklarını Korumak İçin Çevrimdışı Cüzdan Kullanacak! Ripple’dan Dev Entegrasyon: Peki Bu XRP Fiyatını Nasıl Etkileyecek? Güney Kore Kripto Paraları Engellemeye Taraf Değil, Yasaklar Uygulamaktan Yana Tunç Şatıroğlu’ndan Bitcoin uyarısı: Düşen bıçak tutulmaz Çılgın tahmin: Ripple (XRP), Bitcoin’i geçecek ve lider olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır