Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in düşmesinden Bakkt mı sorumlu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in düşmesinden Bakkt mı sorumlu?
Bitcoin’in düşmesinden Bakkt mı sorumlu?

© Reuters.  © Reuters.

20 Kasımda, New York Borsasına bağlı Bakkt, Bitcoin vadeli işlemlerini 12 Aralıktan 24 Ocak 2019’a tehir ettiğini duyurdu. Bunun karşısında piyasalarda tekrar düşüş meydana geldi. Çoğu kripto meraklısı, Bitcoin’in düşmesinden Bakkt borsasını sorumlu tuttu, peki gerçek ne?

Bitcoin’in düşmesinden Bakkt sorumlu değilBitcoin son 7 gün içerisinde %35 değer kaybederek $6,500’dan $4,200’a düştü! Son saatlerde biraz artış yaşasada yakın dönem görüntü 4,000 dolar seviyesinin altına düşeceği işaretleri veriyor.

Bitcoin düşüşün asıl sorumlusu, Bitcoin Cash’in aile içerisinde yaşanan kavganın sokağa taşınmasıdır. Bakkt borsasının vadeli işlemleri ertelemesi Bitcoin’in düşüşünü tetiklememiştir. Yatırımcıların Bakkt vadeli işlemleri tarihi yaklaştıkça piyasanın kendini toparlayacağı beklentisi vardı. Sadece beklentileri boşa çıktı.

Bakınız: Bakkt vadeli işlemleri erteledi

Ayrıca, Bakkt tarafından yapılan bildiride, ABD piyasasındaki yatırımcılardan gelen yoğun talebe karşılık vermek için tehir sebebi gösterilmiştir. Eğer bu açıklama doğruysa bunu pozitif bir gelişme olarak görebiliriz.

Ancak, şahsen ben bu açıklamadan tatmin olmadım. Zaten, erteleme açıklamasından sonra sosyal medyada konu ile ilgili yorumlar gelmeye başladı. Bir twitter kullanıcısı konu ile ilgili şu yorumu yaptı:

Bakkt borsasının düzenleyici kurumdan izni koparamamış olması muhtemel. Çünkü, Bakkt tarafından yapılan bildiride, vadeli işlemler sonunda kâr payı USD ile değil Bitcoin üzerinden verileceği duyuruldu. Öncelikle ABD’deki düzenleyicilerin bu konuda hoşnutsuz olduğu sonucuna ulaşmak zor olmasa gerek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in düşmesinden Bakkt mı sorumlu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu 5 Bitcoin ve Kripto Para Şirketi Forbes’un En İnovatifler Listesinde, Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Litecoin, Cardano ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberler Kripto Para Analisti: ”Bitcoin 5.260 Doları Aşarsa, Boğa Piyasası Başlar!” Bitcoin Private’in gizlice kripto para bastığı ortaya çıktı Bloomberg: Bitcoin İndikatörü Kırılmaya İşaret Ediyor, BTC, Ethereum, XRP ve Litecoin Fiyat Görünümü Bitcoin Diğer Kripto Paralarla Birlikte Dibe Çakılıyor Gelecekte Türkiye’de Kripto Paraların Durumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır