Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere, Firmaların Taahhütlerini Blockchain ile Denetlemeye Hazırlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere, Firmaların Taahhütlerini Blockchain ile Denetlemeye Hazırlanıyor
İngiltere, Firmaların Taahhütlerini Blockchain ile Denetlemeye Hazırlanıyorİngiltere’de faaliyet gösteren The Responsible Finance & Investment Foundation, şirketlerin sürdürülebilir taahhütlerini denetlemek için Blockchain odaklı bir sistem geliştirmeye hazırlanıyor. Bu yeni sistem ile birlikte, bu takibin daha efektif bir şekilde yapılması amaçlanırken, şirketlerin artık daha sıkı ve efektif bir şekilde denetlenmesinin de önü açılmış oldu.

RFI Vakfı’nın son dönemde sayıları çok artan Greenwashing olaylarına karşı bu sistem ile önlem almayı planladığı da ifade ediliyor. Şirketlerin gerçek olmayan ve yanıltıcı çevresel veriler paylaşması ve insanları yanlış yönlendirmesi olarak ifade edilebilecek olan Greenwashing, şu an için dünyanın önemli sorunlarından birisi olarak da gösteriliyor.

Özellikle ekolojik ve etik çerçevede şirketlerin denetimi, bu noktada büyük önem taşırken, RFI Vakfı’nın bu alanda Blockchain teknolojisinden faydalanmak istemesi de, bu teknolojinin kullanım alanının ne denli geniş olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Ürünün 2019 yılında kullanılır hale geleceğini belirten vakıf CEO’su Blake Goud, bu sayede kasıtlı olarak hata yapan ve etik çerçevelerde çalışmayan şirketlerin daha kolay saptanabileceğini ifade etti. Greenwashing’in artık çevreci faaliyetler için ciddi bir problem haline geldiğini hatırlatan başarılı yönetici, Blockchain teknolojisinin nimetlerinden bu alanda faydalanarak, daha sürdürülebilir bir dönemin başlangıcını yapmak istediklerini açıkladı.

Goud, 23 ayrı şirket ile bu projeye start vereceklerini de ifade ederken, daha çevreci sanayi faaliyetleri ve daha kaliteli bir denetim için, gereken her şeyi yapacaklarını da aktardı.

İngiltere, Firmaların Taahhütlerini Blockchain ile Denetlemeye Hazırlanıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere, Firmaların Taahhütlerini Blockchain ile Denetlemeye Hazırlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20 bin doları aşma şansı belirlendi 2018’in en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleri Binance CEO’su CZ, 2018’in Kripto Paralar İçin ‘Düzeltme Yılı’ Olduğunu Düşünüyor BitMEX’teki Bitcoin tasfiyeleri çığrından çıktı: 1,6 milyar dolar! Dikkat: Dolandırıcılara ait 118 milyon dolarlık Bitcoin hareket halinde 3.100 dolar Bitcoin’in gerçek dip seviyesi miydi? Analist görüşleri ne yönde?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır