Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Elon Musk’ın Ünlü Şirketi Bitcoin, Ethereum, Litcoin ve BCH Kabul Etmeye Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Elon Musk’ın Ünlü Şirketi Bitcoin, Ethereum, Litcoin ve BCH Kabul Etmeye Başladı
Elon Musk’ın Ünlü Şirketi Bitcoin, Ethereum, Litcoin ve BCH Kabul Etmeye Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Elon Musk’ın ünlü şirketi Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile satış yapmaya başladı. Şüphesiz bu gelişme kripto paraların toplumsal kabulü açısından çok büyük bir adım.

Bir Garip MilyarderNevi şahsına münhasır ve adından çokça söz ettiren sansasyonel bir milyarder: Elon Musk. Göz önünde olmayı ve uçuk fikirleri ile konuşulmayı seven Elon Musk’ı bilmeyen yoktur. Varsa da kendisini yazımızın sonundaki Barış Özcan’ın “Kim Ulan bu Elon Musk” videosunu izlemeye davet ediyoruz.

Baba parası değil alın teri derler ya işte Elon’un ki de öyle bir hikaye. Sıfırdan milyerder olan bir adamın hikayesi. Gençkten yazdığı oyunu satan, onun parasıyla Paypal’ı kurup milyoner olan Elon’un hikayesi aslında yeni başlıyordu. Paypal’ı eBay’e yüklü bir miktara satmayı başardıktan sonra kafasındaki projeleri bir bir gerçekleştirmek için yola koyuldu. Paypal’den edindiği finansmanla Tesla (NASDAQ:TSLA) ve SpaceX firmalarını kurdu. Nasa’nın milyarlarca dolar harcayıp yapamadığını SpaceX’le birkaç yüzmilyon dolara gerçekleştirdi. Tesla firmasıyla da elektrikli arabaların en büyük problemi olan yüksek kapasiteli bataryalar sorununa el attı. Musk’ın Tesla’sı şu an Dünya üzerindeki en büyük elektrikli araba batarya üreticisi konumunda.

Musk sonrasında taşımacılığı yer altına indirecek otonom bir proje geliştirdi. Projenin detaylarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Musk bu amaçla 2016 yılında The Boring Company adı altında tünel delme firması kurdu. Peki bu projenin finansmanını nasıl sağlayacaktı? Bu projeyi hayata geçirmek için üreteceği bazı şeyleri satarak oradan gelen kaynağı bu projeye aktarabileceğini düşündü. Önceleri son derece sıradan bir ürün olan logolu beyzbol şapkası satışına başladı. Buraya kadar herşey normaldi. Lakin ardından kimsenin ummayacağı bir hamle geldi. Alev makinesi! Ürünün adı da belliydi:The Boring Company Flamethrower (Boring=tünel kazma, delme – Flamethrower=alev makinesi)

https://koinmedya.com/wp-content/uploads/2018/10/Not-A-Flamethrower-—-The-Boring-Company.mp4İşte burada işler biraz karıştı. Son derece çevreci ve ileri görüşlü bir imajı olan Musk’ın silah endüstrisine girmesi büyük tepkiyle karşılandı. Musk ise geri adım atmadı. Hatta tepki verenlere kendi üslubuyla dalga geçerek cevap verdi. Cihazın adı bundan böyle “Boring Not A Flamethrower” oldu. Alev makinesine “alev atmayan makine” adını koymak şüphesiz protestocuları daha çok kızdırmıştır.

Artık Kripto Parayla Da Alabilirsinizİşte bizim haberimizin konusu tam olarak bu alev attığı halde adı alev atmayan alev makineleri hakkında. Elon Musk şimdiye kadar 10 binlerce satılan bu ürünleri artık kripto para karşılığında da satmaya başlayacağını duyurdu. Geçerli olan kripto paralar Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin. Bu sayede ürün artık Apple (NASDAQ:AAPL) Pay, Google (NASDAQ:GOOGL) Pay, 4 farklı kripto para, banka ve kredi kartlarıyla satışa çıkmış durumda.

Ön satışlarda 600 dolar üzerinden sipariş alınan alev makineleri şu an için 500 dolar karşılığında satın alınabiliyor. Kripto paralar üzerinden fiyatı ise şu şekilde:

0.078 BTC, 2.48 Ether, 1.13 BCH veya 9.5 LTC

Peki bir adet alev makinesi aldığınızda paketin içinden neler çıkacak? Evet bir adet alev makinesi paketi içinde cihazın yanında bir adet propan yakıt silindiri, ateş kapsülleri ve Boring markalı yangın söndürücü var. İşte Elon Musk’ın ünlü şirketi Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul edinceye kadar bu yollardan geçti.

Elon Musk’ın kripto paraya göz kırpması şüphesiz toplum tabanında kripto paralara olan ön yargının kırılmasında rol oynayacaktır. Umarım kripto para kullanımı ile alakalı bu ve buna benzer gelişmelerin sayısı çoğalır.

Kim Ulan Bu Elon Musk – İzlemeniz Şiddetle Tavsiyedir

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Elon Musk’ın Ünlü Şirketi Bitcoin, Ethereum, Litcoin ve BCH Kabul Etmeye Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasası Yeşillenirken, Top 10 İçerisinde Yeni Değişiklikler Yaşanabilir! Ripple CTO’su Coin Metrics Raporuna Tepkili ETP onayından sonra yeni ürün: SIX, Ethereum merkezli bir ETP başlattı Civic CEO’su: Bitcoin satın almak için daha iyi fırsatlar olacak! Binance Labs’den Üç Projeye 15’er Bin Dolarlık Bağış En büyük 10 kripto paradan 7’sinde “golden cross” oluşumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır