Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Koreli Avukatlar, Kripto Para Kanunları İçin Lobi Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Koreli Avukatlar, Kripto Para Kanunları İçin Lobi Yapıyor
Güney Koreli Avukatlar, Kripto Para Kanunları İçin Lobi YapıyorGüney Kore Avukatlar Barosui yaptığı açıklama ile hükümetten kripto para kanunları konusunda bir adım atmasını ve en azından taslak da olsa bir yol haritası çıkarmasını istedi. Konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında yerel Blockchain ve kripto para sektörünün daha iyi bir şekilde gelişebilmesi için bu tarz bir yaklaşımın temel olduğuna vurgu yapıldı.

Baro başkanı Kim Hyun ise, şu sözleri kullandı:

”Hükümetimizden şu andaki negatif algıları bir kenara bırakmasını ve teknolojinin kendisine odaklanmasını istiyoruz. Blockchain sektörünü geliştirecek her türlü gelişmeye açığız. Kripto paraların da bu sayesinde bazı istenmeyen etkileri ortadan kaldırılabilir. Olumlu yaklaşım, en temel şey olacak.”

Barodan gelecek bu lobi çabası ile birlikte, hükümetin bir nevi baskı altına alınabileceği, Güney Kore kulislerinde konuşulan önemli konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada ICO’lar ile ilgili ılımlı sayılabilecek mesajlar vermişti. Bu durum, kripto para piyasalarında ICO sektörünün yeniden canlanmasına aracılık edebilecek bir gelişme olarak yorumlanmıştı.

Şimdi de bu lobi faaliyeti ile ülkede işlerin bir tık daha ileriye gitmesi amaçlanıyor. Güney Kore’nin teknolojik atılımlarda geri kalmamasını ve liderliği ele almasını isteyen yetkililer, hükümete bu konu ile ilgili baskı yapmaya devam edecek gibi görünüyor. Tüm bu çabaların sonuç verip vermeyeceğini ise, zaman içinde öğrenmek mümkün olacak.

Güney Koreli Avukatlar, Kripto Para Kanunları İçin Lobi Yapıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Koreli Avukatlar, Kripto Para Kanunları İçin Lobi Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Beyaz Saray Eski Direktörü Bitcoin Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!!! Belarus Borsası, Tokenize Edilmiş Hükümet Bonosu Sunacak Dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi hangisi? Bitcoin değil! Özel İçerik: Bitcoin Hakkında 2018 Yılındaki En Çarpıcı ‘FUD’ Haberler! MoneyGram CEO’sundan çarpıcı Ripple (XRP) yorumu Hedefteki adam konuştu: Bitcoin fiyatının düşmesi amaç değil sonuç!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır