Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IMF’in Hesabına Göre Venezuela’daki Enflasyon Oranı Yüzde Bir Milyonu Geçecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » IMF’in Hesabına Göre Venezuela’daki Enflasyon Oranı Yüzde Bir Milyonu Geçecek
IMF’in Hesabına Göre Venezuela’daki Enflasyon Oranı Yüzde Bir Milyonu GeçecekUluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan araştırmalara göre Venezuela’daki enflasyon oranı bu yılın sonlarına doğru yüzde 1.37 milyona kadar ulaşabilir.

Venezuela’da Enflasyon

Venezuela‘daki enflasyon krizine dair şu ana kadar pek çok haber yapıldı. Ülkedeki enflasyon oranının bu kadar uçuk seviyelere gelmesi pek çok uzmana göre hükümetin yıllardır doğru düzgün bir politika uygulayamıyor olmasından kaynaklanıyor.

IMF bir süredir Venezuela’daki enflasyon oranına ilişkin çeşitli hesaplamalar yapıyor. Uluslararası Para Fonu, ocak ayında Venezuela’daki enflasyon oranının yüzde 13 bin, haziran ayında ise 1 milyon olacağını öngörüyordu.

Enflasyon krizinin iyice şiddetlenmesine yol açan şeylerden biri ülkedeki asgari maaşın arttırılmış olması. Ülkenin başkanı olan Nicolas Maduro, 2013 yılından bu yana asgari maaşı toplamda 24 kat arttırdı. Bu da ülkedeki pek çok iş yerinin kepenk indirmesine yol açtı.

Petro Satışı

Venezuela hükümeti yaşadığı sorunları çözmek için Petro isimli bir milli kripto para oluşturmaya karar vermişti. Maduro, ülkede yaşanan ekonomik değişimlerle ilgili şu açıklamayı yapmış ve halktan destek istemişti:

“İdeolojilerden ve siyasi pozisyonlardan bağımsız bir şekilde güveninizi ve desteğinizi diliyorum çünkü Venezuela’nın bu değişime ihtiyacı var. Mafyaların devri artık kapanmıştır! Venezuela ekonomisinin geleceğine dair bir vizyonumuz var ve bu vizyonu hayata geçireceğiz.”

Bundan bir süre önce paylaştığımız haberde Venezuela’da pasaport almak isteyen vatandaşların artık Petro ile ödeme yapmak zorunda olduklarını belirtmiştik. IMF Venezuela’daki krizin git gide büyüyeceğini öngörürken ülkenin kriz yönetimi konusundaki planları ne kadar verimli olacak, göreceğiz.

IMF’in Hesabına Göre Venezuela’daki Enflasyon Oranı Yüzde Bir Milyonu Geçecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IMF’in Hesabına Göre Venezuela’daki Enflasyon Oranı Yüzde Bir Milyonu Geçecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Onecoin’den Yeni Açıklama: Biz Saadet Zinciri Değiliz Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak? Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı? Riskler ve Fırsatlar Ethereum kurucu ortağı yüklü miktarda ETH sattı Ripple Sıçrama Mı Getiriyor? Çinli Bitcoin milyarderi: Dip avcıları için son 3 ay

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır