Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yoğun Satış Baskısı Bitcoin’i 15 Ayın Dip Seviyesine Taşıdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yoğun Satış Baskısı Bitcoin’i 15 Ayın Dip Seviyesine Taşıdı
Yoğun Satış Baskısı Bitcoin’i 15 Ayın Dip Seviyesine Taşıdı

2/2


2/2

Bitcoin (BTC) kuru, halihazırdaki yoğun satış koşullarının işaret ettiği bir ralliye ilişkin umutları söndürerek, bugün erken saatlerde son 15 ayın en düşük seviyelerine geriledi.

Piyasa sermayesi açısından dünyanın en büyük kripto para birimi, saat 00:15 itibariyle Bitstamp’ta Eylül 2017’den bu yana en düşük seviye olan 3.200 $’a düştü.

24 saat önce beş günlük bir daralan fiyat aralığında sıkışıp kalan BTC, 3,633 $’lık önemli dirençlere karşı güçlü bir hamle yapıp bu dirençleri yukarı yönlü kırabileceğini gösteriyordu.

Bu yükseliş beklentileri, büyük ölçüde, son dört haftada yüzde 49’luk bir fiyat düşüşü gerçekleştiren 14 haftalık göreceli güç endeksi (RSI) ile işaret edildiği üzere, satıcıların tükenme ile karşı karşıya kaldıkları bir öncüle dayanıyordu.

Ayrıca, bu hafta başlarında üç günlük bir tersine çevrilmiş çekiç mum şeklinde pazarlık avına ilişkin kanıtlar ortaya çıkmıştı.

Öyle olsa bile, BTC, 3,633 $’ın üzerinde bir kısa vadeli tersine dönmüş bir boğa yükseliş beklentisini söndürerek, dün ABD borsa saatlerinde sıkıştığı fiyat aralığından ayrıldı.

Yoğun satış koşullarına rağmen, dikkate değer bir fiyat sıçraması yapmaya yönelik BTC’nın kalıcı hale gelen başarısızlığı, düşüş eğiliminin çok güçlü olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak, 200 haftalık hareketli ortalama (MA) desteğinin 3,170 $ altında tatmin edici bir kırılma yaşaması göz ardı edilemez.

Bu yazı yayına hazırlandığı esnada, BTC, Bitstamp’ta 3.242 $’dan el değiştiriyor ve 24 saatlik bazda yüzde 2’lik bir düşüşü gösteriyor.


4 Saatlik Grafik

4 saatlik grafikte görülen simetrik üçgen analizi, 29 Kasım’ın en yüksek seviyesi olan 4,410 $ seviyesindeki satışların yeniden başladığını gösteriyor.

200 mumlu SMA’nın altında, 100 mumlu MA’nın altındaki 50 mumu gösteren hareketli ortalamanın (MA) istif sırası, klasik bir ayı piyasası göstergesidir. RSI, aynı zamanda, 50.00’ın altındaki ayı bölgesine geri döndü.

Bu nedenle BTC, 3,000 dolarlık psikolojik seviyeye düşme riski taşımaktadır. Daha aşağı bir yönde, 3,179 $ da (200 haftalık MA) bir destekle karşılaşabilir.


Günlük Grafik

Yukarıda da görüldüğü üzere, BTC, aşağı doğru eğimli 10 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) boyunca daha düşük fiyat rekorlarına yönelik (oklarla işaretlenmiş) grafikler çizmiştir. Özellikle, geçen ayın sonunda EMA engelini aşarak, BTC sürekli olarak yukarıda kapanmayı başaramadı

Bu nedenle, şu anda 3,465 $ olan 10 günlük EMA, boğalar için aşılması gereken bir seviye olarak öne çıkıyor.

Görünüm

  • Bir saatlik grafikteki aralık analizi, kapılarını 3,000 $’ın da daha aşağısına düşürmek için açılmış olabilir.
  • 14 haftalık RSI aşırı satım koşullarını işaretleyerek 30.00’un altında kalır. Bununla birlikte, son zamanlardaki fiyat hareketleri, piyasanın göstergeye çok az önem verdiğini göstermektedir.
  • 3,465 $ ‘a ilişkin 10 günlük EMA’nın üzerinde bir UTC kapanışı, eğer teyit edilirse, kısa vadeli yükseliş eğiliminin bir işareti olarak düşünülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Yoğun Satış Baskısı Bitcoin’i 15 Ayın Dip Seviyesine Taşıdı appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yoğun Satış Baskısı Bitcoin’i 15 Ayın Dip Seviyesine Taşıdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings: XRP Sınırlar Arası Ödemelerde Çok Başarılı “Bitcoin, bu önemli seviyeyi aşarsa 40,000 dolara gidebilir” Bitcoin SV’de Merkeziyetçilik Kol Geziyor Top 10 Kripto Para Düşüş Yaşarken, Küçük Hacimli Alt Koinler Yükselişe Geçti! Bitcoin’i 14 Bin Dolarken Satanlar, Şimdi Napıyor? Hollandalı Teknoloji Firması, IOTA’nın Tangle Teknolojisini Kullandığı Elektrik Araç Sistemini Tanıttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır