Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman Görüşü: SEC Onaylı Bir Bitcoin ETF’sinin Etkisi İnandığınız Gibi Olmayabilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman Görüşü: SEC Onaylı Bir Bitcoin ETF’sinin Etkisi İnandığınız Gibi Olmayabilir!
Uzman Görüşü: SEC Onaylı Bir Bitcoin ETF’sinin Etkisi İnandığınız Gibi Olmayabilir!

3/3


2/3

2018 yılında kripto para piyasasında çok sayıda iniş çıkışlar oldu. Yatırımcılar, analistler, meraklılar ve ekonomistler, son birkaç ayda kripto paraların neden böyle bir seyir izlediğine baktıklarında, kaçınılmaz olarak karşılarına Bitcoin ETF kelimesinin çıktığını göreceksiniz.

Bir Bitcoin ETF’si, kripto para piyasasını nasıl etkiler?
Hard forkun yanı sıra, hükümet yasakları, dolandırıcılık, hack ve azarlanan ICO’ların yanı sıra, SEC’in Bitcoin ETF’yi onaylamamasının, kurumsal yatırımcıların kripto para sektörünün kapısında kalmasının ana nedenlerinden biri olduğu görülüyor. Ancak, Bitcoin ETF’nin kitlesel benimsenme için “Kutsal Kase” olmasına çok odaklanılırken, şu soruyu sormak zorundayız: Onaylı bir Bitcoin ETF pazarda zaten çok fazla bir fark oluşturacak mı?

Esq. Avukatı ve LegalAdvice.com CEO’su David Reischer’e göre, 2019 yılında onaylanmış bir Bitcoin ETF’si, kripto para piyasasını harekete geçirmenin anahtarıdır. David Reischer konuya yönelik şunları söylüyor:

Bitcoin alanına dahil olan bir avukat olarak, Bitcoin fiyatını etkileyen en önemli faktör uzun vadede önerilen Bitcoin ETF’dir. SEC, 2019’da Bitcoin için bir ETF’yi onaylarsa, özellikle bir Bitcoin ETF’si için beklemede olan VanEck/Solid X başvurusunu onaylarsa, bankacılık endüstrisinde devrim yapabilir.


Bitcoin ETF
Uzman görüşü: Bitcoin, SEC’ten Bitcoin ETF onayı aldıktan sonra 20 bin doların üzerine çıkabilir!
VanEck ve Solid X Bitcoin ETF için bu kadar önemli olan nedir? Tabiki gerçek bir Bitcoin rezervi varlığı ile desteklenmesi ve ayrıca sigortalı olması. Bu, CME ve CBOE’den sonra kripto para sektörüne giremeyen kurumsal paranın sonunda akacağı anlamına geliyor. David Reischer konuya yönelik şunları söylüyor:

SEC, Bitcoin ETF’yi onaylasa bile Bitcoin fiyatının riskleri çok düşük. Çünkü birçok karmaşık yatırımcı bu riski kabul edecek ve SEC tarafından onay verildiyse, önce bir Bitcoin ETF almak için sıraya girecekler. Şu anda karmaşık para yöneticileri arasında, sermayeyi kripto ile ilgili araçlara ayırma konusunda büyük bir iştah var.

Bir Bitcoin ETF’sinin 2019’da onaylanması durumunda uzmanlara göre, Bitcoin’in 20.000 doların üzerinde bir fiyatla işlem görmesi mümkün.


Bitcoin ETF

Bir Bitcoin ETF’si neden piyasada fark oluşturmaz?
Joshua Holmes, kripto para birimi madenciliğine adanmış iki özel şirketiyle veri merkezlerini işleten LightSpeed’in CEO’su. LightSpeed’in CEO’su, 2018’in “zor bir yıl” olduğunu itiraf ediyor, ancak çoğu olgunlaşma aşamasında olan pazarlarda olduğu gibi kripto piyasasında da bir düzeltmenin gerekli olduğunu itiraf ediyor.

Bununla birlikte, anlaşılmaz Bitcoin ETF’ye gelince, Joshua Holmes henüz balonları şişirmiyor. LightSpeed’in CEO’su, 2019’un daha net düzenleme sayesinde kripto için daha iyi bir yıl olacağına inanırken, ETF’ler konusunda aynı düşünmüyor. Joshua Holmes konuya yönelik şunları söylüyor:

Ben bir ETF’nin en azından piyasanın yükselmesine yardımcı olacağına inanan biri değilim, çünkü nakit paraya bürünüyorlar ve BTC pazarına herhangi bir sürüşe ihtiyaç duymuyorlar. Ancak, Bakkt bunu yapabilir. Herhangi bir varlığın BTC’ye yerleşmesi mecburiyetinde hacim ve aktivite artacak. Savvy yatırımcıları büyük değerlerde prim satın almayacaklar. Ancak piyasada daha fazla “Wall Street” parası olması, hacmi düşürmeye yardımcı olacak, böylece fiyat hareketleri çok daha ılımlı olacak.


Bitcoin ETF
Sonuç olarak bir Bitcoin ETF’sinin piyasaya etkisi
Tüm yıl boyunca Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasada nakit olarak düzenlenmiş olmaları nedeniyle piyasaya olumlu bir etkisi olmadığını gördük. Ancak, bir Bitcoin ETF’nin SEC tarafından onaylanmasının sektöre ihtiyaç duyulan güven artırımını sağlayabileceği doğru olsa da, uzmanlara göre ETF’ler piyasadaki birçok insanın umduğu etkiyi oluşturmayabilir.

Aslında, Bakkt’ın teklif ettiği gibi fiziki olarak yerleşik bir Bitcoin vadeli işlem piyasası duyurusu bile, piyasada fiyatların yükselişini tetikleyemedi. Bakkt’ın operasyona başladıktan sonra bu etkinin değişip değişmeyeceği henüz belli değil. Wall Street parası var ya da piyasada Wall Street parası yok! Sonuçta fiyatların manipüle edilme alışkanlığı var ve bu nedenle uzmanlara göre ETF’ler başlangıç ​​silahı olmayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Uzman Görüşü: SEC Onaylı Bir Bitcoin ETF’sinin Etkisi İnandığınız Gibi Olmayabilir! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman Görüşü: SEC Onaylı Bir Bitcoin ETF’sinin Etkisi İnandığınız Gibi Olmayabilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için teknik analiz ne diyor? Mehmet Çoban yorumluyor… Bitpay CEO’su: Bitcoin fiyatını hâlâ spekülasyonlar belirliyor Bitcoin destekli şirket, yeni ürününü piyasaya sürüyor Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya Geliyor Nasdaq Destekli Borsadan Ethereum Tabanlı Çığır Açacak Atılım Bitcoin Fiyatı Sıradaki Piyasa Döngüsünde 150.000 Doları Bulabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır