Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IMF’den Ripple’a övgü dolu sözler

Ana Sayfa » GÜNCEL » IMF’den Ripple’a övgü dolu sözler
IMF’den Ripple’a övgü dolu sözler

© Reuters.  © Reuters.

IMF’den Ripple’a övgü dolu sözler, bu sözlerin sahibi IMF ise daha anlamlı elbette. Rippl’ın konuşmacı olarak katıldığı zirvede, IMF’den Ross Lackow kripto para birimleri hakkında yaptığı kapsamlı konuşmada Ripple hakkında övücü ifadeler kullandı.

IMF’den Ripple’a övgü12 Kasım’da Singapur Fintech festivalinde bir araya gelen Ripple CEO’su ve IMF’den Ross Leckow konuşmalarında ortak noktaya vurgu yaptı. O da küresel ödeme sistemlerinde artık blockchainin oyun değiştirici olduğuydu.

Gerlinghouse yaptığı konuşmada ” Blockchain küresel finans sektörü üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olacak. Ödeme akışının doğası tamamen değişecek ve daha müdahalesiz, anlık ve güvenilir hale gelecek” açıklamasında bulundu. IMF ve Ripple arasındaki görüşme yeni değil ama her zamankinden daha dinamik görünüyor.

IMF’nin Fintech Festivalinin 2. gününde yaptığı açıklama ise tarihi bir konuşmaydı. IMF’nin elindeki süper finansal gücünün zamanla kripto paraları da kapsayacağı vurgusu yapıldı.

Özellikle IMF başkanı Lagarde ”finans kuruluşları değişim rüzgarlarını takip etmelidir” açıklaması, festivalin özüydü adeta.

” Kripto para verme ihtimalini düşünmemiz gerektiğine inanıyorum. Devletler kripto para sağlamada bu rolü üstlenebilir. Lagarde, devletlerin kamu politikalarında, halkın mali katılımı sağlanabilir, güvenlik ve tüketicilerin korunması ilkesine ancak bu şekilde cevap verilebileceğine inanıyor.

IMF;

” yenilenmeye açık olmayı, değişimi kucaklamayı ve şekillendiremenin” önemini kavramış görünüyor. Teknoloji sürekli gelişiyor, bizde öyle yapmalıyız. ”….. Onları yenemiyorsan, onlara katıl ve şekillendir” ifadesi oyunun dışında kalmayacağınıda gösteriyor.

Ripple, kripto para kullanımın artması için özellikle merkez bankalarını desteklemeye çalışıyor. XRP bankalar ve ödeme sağlayıcıları arasında bir köprü olmayı hedefliyor. Ripple bu anlamda birçok kripto pardan çok daha önde, özellikle Mercury FX, Cuallix, Catalyst Corporate ve Federal Credit Union ile hedefine ulaşmak için çok önemli anlaşmalar yaptı. Benzer anlaşmaların sayısının artması XRP likiditesinin artmasına imkan verecektir.

kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IMF’den Ripple’a övgü dolu sözler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dark Overlord: 11 Eylül Saldırısı Belgelerini Açıklarız! Ripple CEO’su Bitcoin’i Savundu: “Bitcoin Asla Sıfıra Düşmeyecek.” New York’lu Yargıç Nano Geliştiricilerine Karşı Olan Davayı Reddetti Bithumb, Amerika’da Senet Tokeni Borsası Açmak İçin Bir Şirket ile Anlaştı Bitcoin 5% artışla 5.519,5 seviyesinin üzerine çıktı EOS 37% düşüşle 2,7988 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır