Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İmalat Devi Rostec, Veriler İçin Waves Blockchain Platformunu Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » İmalat Devi Rostec, Veriler İçin Waves Blockchain Platformunu Kullanacak
İmalat Devi Rostec, Veriler İçin Waves Blockchain Platformunu Kullanacak

© Reuters.  © Reuters.

Rus devletinin sahip olduğu imalat ve üretim devi Rostec, blockchain furyasına giriş yapan son firmalardan oldu.

Rusya içerisinde 700’den fazla endüstriyel kurumda hissesi bulunan Rostec, çok fazla sayıda olan firmalarının verilerini depolamak için Waves platformu kullanarak yeni bir blockchain sistemi üretecek. Söz konusu firmalar arasında Autovaz ve Kamaz gibi Kalshnikov silahının üreticileri de bulunuyor.

Perşembe günü açıklanan habere göre, Rostec, Waves platform ekibi tarafından kurulan bir startup şirketi olan Vostok ile anlaşma imzaladı. İki ortak projeyi geliştirmek için toplamda 2 milyon dolarlık yatırım yapacak ancak Rostec’in hissesi tam olarak paylaşılmadı. Önümüzdeki bir ay içerisinde, ikili ekip proje için olan yol haritasını yayınlayacak.

Projenin Rostec’in işlemleri için tamamen blockchain temelli platformlara geçişin öncüsü olduğu düşünülmekte. Rostec şu an için en çok askeri ürün üretiyor.  Askeri ürünlerin hakkındaki veriler de, firma için en hassas bilgi seviyesinde ve Rostec’in blockchain temelli bir platforma geçiş yapmasının en büyük sebeplerinden birisi de bu. Blockchain’in sahip olduğu değiştirilemez ve diğer sunuculara göre hacklenmesi çok daha zor (neredeyse imkansız) yapısı, askeri ürün verilerinin saklanması için en uygun platform durumunda.

Rostec’in küçük firmalarından ana merkezine gelen veriler çok sayıda olup, birbirinden de bir hayli farklı kategorilere sahip olabildiği için, verileri saklamanın yanı sıra verileri ayırmak ve kategorilendirmek de bir hayli zor. Ancak üretilecek otonom sistemi sayesinde bu sürecin çok daha kolaylaştırılması planlanıyor.

İmalat Devi Rostec, Veriler İçin Waves Blockchain Platformunu Kullanacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İmalat Devi Rostec, Veriler İçin Waves Blockchain Platformunu Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Düşüyor, Son Dört Yılın En Büyük Aylık Düşüşünün Eşiğinde Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir Bitcoin Uzmanı Jeff Garzik, Kripto Paralardaki Ekonomik Paradoksu Açıkladı Önde gelen trader’dan Bitcoin tahmini: Yatırımcıları uyardı Buterin, Ethereum Ağında Gizlilik İstiyor Dünyaca Ünlü Ekonomistten Çarpıcı İddia: Bitcoin Fiyatını Wall Street Belirliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır