Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: Regülatörler Bitcoin balonunu patlatacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: Regülatörler Bitcoin balonunu patlatacak!
İddia: Regülatörler Bitcoin balonunu patlatacak!


Regülatörler Bitcoin balonunu patlatacak. Uzun günler boyunca hiçbir atraksiyon göstermeyen Bitcoin hiç beklenmedik bir anda büyük bir düşüş trendine girerek 2018’in en düşük seviyesi olan 4250 dolar seviyelerine kadar indi. Peki Bitcoine ne oluyor? Bitcoin balonu gerçekten patladı mı?

Regülatörler Bitcoin balonunu patlatacak! 1000 dolar yoldaBitmek tükenmek bilmeyen bir eylemsizlik döneminden sonra, Bitcoin (BTC)‘nin beklenmedik bir şekilde 5800 doların altını gördü, akabinde de Bitcoin ve Altcoinlerde satış işlemleri devam etti ve bir anda resmen ölü olan piyasalarda, ticaret hacimleri tavan yaptı. Herkes elinde ne varsa satıp daha dipten alma yarışına girdi.


Ancak Bitcoin’in pazartesi sabahı gerçekleşen en son çöküşünden sonra piyasa yavaşladı ve BTC, iyimserlerin gözünde kripto piyasasının en güçlü desteklerinden biri olan 4.500 doların biraz üzerinde kendine bir sığınak buldu.

Asya Pasifik ticaret müdürü Stephen Innes. MarketWatch’e şunları söyledi:

‘’Bitcoin, % 6,3 gibi bir düşüşle 5,202 dolara düştü ve nispeten sakin bir dönemden sonra tekrardan dibe dalış hareketlerine başladı.’’

Her ne kadar bazıları, Bitcoin ve Altcoinlerdeki bu düşüşe tek katalizör olarak Bitcoin Cash‘deki çatallanmayı gösterseler de, yatırımcıların çoğu bu düşüşü bir takım başka faktörlere de bağlıyorlar. Çünkü böyle büyük bir dibe dalma hareketini sadece Bitcoin Cash’e bağlamak pek mantıklı gelmiyor.

MarketWatch’dan Aaron Hankin, “BTC’de inanılmaz bir düşüşün olduğunu” ve Bitcoin için 1000 dolarlık fiyat seviyesinin de bir olasılık olduğunun altını çiziyor.

Çoğu uzmana göre piyasalardaki bu düşüşün ana tetikleyicilerinden biri de, sektöre her gün bir başka ICO projesinin girmesi. Çünkü bu projelerinin bir çoğunun içi boş ve hiçbir temele dayanmıyor. Bu da insanlarda güvensizlik duygusu oluşmasına sebep oluyor.

Ancak bizler yine de Bitcoin balonunun patlayacağı yönündeki iddialar çok abartılı ve gerçeklikten uzak görüyoruz. Ama yine de her zaman temkinli olmak lazım. Sonuçta kripto para sektörü, dünyadaki hiçbir fizik ve matematiksel kurama göre hareket etmiyor.

Sonuç olarak

Elimizdeki veriler öyle gösteriyor ki kripto para piyasaları dibe dalma hareketlerine bir süre daha devam edecek. Ancak bunu bazı analistlerin iddia ettiği gibi Bitcoin balonu patlayacak şeklinde yorumlamak pek mümkün görünmüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: Regülatörler Bitcoin balonunu patlatacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de son 7 yılın, Ether’de tarihin en kötü düşüşü Bitcoin Sakin; Kraken Borsası Crypto Facilities’i Satın Aldı Tron Hakkında Korkutan İddia! CEO Ortalığı Karıştırdı! 300 milyon kayıtlı kullanıcısı ile Tapatalk EOS platformunu seçti Dev Bitcoin Borsası Binance’den Yeni Hamle TRON (TRX) Baidu Resmi Anlaşmasının Detayları…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır