Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: İsviçre’nin Finansal Otoritesi, Kripto Paralar İçin Olan Risk Teminatını %800’e Çıkarmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: İsviçre’nin Finansal Otoritesi, Kripto Paralar İçin Olan Risk Teminatını %800’e Çıkarmak İstiyor
İddia: İsviçre’nin Finansal Otoritesi, Kripto Paralar İçin Olan Risk Teminatını %800’e Çıkarmak İstiyor5 Kasım tarihinde Cointelegraph kaynağının aktardığı habere göre, İsviçre‘nin Finansal Piyasa Gözlem Otoritesi FINMA, bankaların ve diğer finansal kurumların kripto para birimleri için olan risk teminatını ve karşılığını mevcut piyasa değerinin %800’üne oranlaması gerektiği uyarısında bulundu.

Ülkenin önemli haber kaynaklarından Swissinfo, FINMA tarafından ülkenin denetleme, vergiden sorumlu kurumu EXPERTsuisse‘ye gönderilen gizli bir mektubun kopyasını ele geçirmiş. Elde edilen kopyaya göre FINMA kripto para varlıkları için olan sermaye tamponunu oldukça yukarı çekmek istiyor. FINMA, kripto para birimlerinin ”bankalarda veya başka yerlerde tutulmalarından bağımsız olarak, piyasa ve kredi risklerinin” %800 oranda arttırılması gerektiğini vurgulamakta.

Bitcoin basın saatine göre 6.4000 dolar civarlarında geziniyor ve yeni FINMA gerekliliği ile bir bankanın her bir Bitcoin için 51.000 dolar civarında bir değer ön görmesi gerekmekte. Bankalar ellerindeki kripto para pozisyonlarının potansiyel kayıplarını engellemek için, yeni düzenleme gereği inanılmaz oranlarda nakit para bulundurmak zorunda kalacak ve bu durum kripto para birimlerine olan yatırımı engelleyebilir. En azından İsviçre içerisinde.

Swissinfo’ya göre bu yeni kurallar 26-27 Kasım tarihinde Basel’de yapılacak olan sıradaki bankalar toplantısına kadar yürürlüğe girmeyecek. İsviçre özellikle kripto para birimleri konusunda bir çok ülkeye kıyasla çok daha yenilikçi ve girişimci hamleler yapmıştı ancak yapılan bu yeni hamlenin neden veya niçin yapıldığı henüz kesinlik kazanmadı.

İddia: İsviçre’nin Finansal Otoritesi, Kripto Paralar İçin Olan Risk Teminatını %800’e Çıkarmak İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: İsviçre’nin Finansal Otoritesi, Kripto Paralar İçin Olan Risk Teminatını %800’e Çıkarmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’un Liderliği Alacağını Bekleyenler Hayal Kırıklığı Yaşadı! Lider Kripto Para Birimleri Yatay Seyretmeye Devam Ediyor – Fırtına Öncesi Sessizlik Mi Yaşanıyor? Bitcoin, 2019 yılında S&P 500 ve emtialara fark attı Uzman Görüşü: Bitcoin, Volatil Zamanlarda Yanlış Bir Sığınak Olur Koronavirüs, Bitcoin piyasalarını nasıl etkiliyor? Siz uyurken, bir cihaz sizin için kripto para üretsin ister misiniz? Bu çözüm tam size göre: Coinmine One

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır