Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransa, Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda Son Düzlükte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransa, Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda Son Düzlükte
Fransa, Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda Son DüzlükteFransa hükümeti, kripto paralar ve sanal paralar ile ilgili iş yapan herkesin merakla beklediği yasa taslağı konusunda önemli adımlar atmış durumda. Fransa başkanı Emanuel Macron’un partisi olan La République En Marche (LREM) yetkilileri, kripto para sektöründeki karışıklığa bir son vermek ve bu konuda net bir çizgi çizmek isterken, konuyla ilgili yapılan çalışmalarda sona gelindiği belirtildi.

Macron’un partisi LREM’deki millet vekilleri Valeria Faure-Muntian, Christine Hennion, ve Eric Bothorel konuyla ilgili çalışmaların hızını arttırken, Fransız basınında çıkan haberlerde, tüm kripto para sektörü katılımcılarının Fransa ulusal borsasından operasyon izni almasının, yasanın geçmesinin ardından mümkün olabileceği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

”Bu noktada tüm katılımcılar seçim yapmakta serbest. Dileyen, borsalara gidip başvuruda bulunabilir. Tamamen bireysel bir seçim şansı. Ancak tabii ki lisans almış olan bir kripto para şirketi, çok daha güvenilir ve yüksek bir kredibiliteye sahip olacak.”

Fransız yetkililer, kripto paraları düzenlemek konusunda Avrupa’nın geneline kıyasla biraz daha aktif davranıyor. Örneğin Temmuz ayında hükümet görevlisi ve aynı zamanda öğretim üyesi olan profesör Jean Pierra Landau bir makale kaleme almış ve kripto paralara değinmişti. Landau, yaptığı açıklamasında kripto paraların haddinden fazla sert bir şekilde düzenlenmemesi gerektiğini belirtmiş ve teknolojinin nimetlerinden faydalanılması gerektiğini aktarmıştı.

Yine bu ay başında da Fransız yetkililer, ICO’lar ile ilgili olarak bir taslak yasayı kabul etmişti. Fransa Maliye bakanı Bruno Le Maire, yaptığı açıklamada Fransa’nın dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılara kucak açacağını belirtmişti.

Fransa, Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda Son Düzlükte isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransa, Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda Son Düzlükte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Son Bitcoin’i çıkaran kimse olmayacak” Binance Borsasında yaklaşık yarım milyon adet Bitcoin hareketi yaşandı Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor. Güney Kore’nin En Eski Bankası Blockchain Platformu Geliştirdi Winklevoss Kardeşlerin Stabil Kripto Parasının İlk Listeleneceği Borsa Belli Oldu TRON ECP ile geleceği inşa ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır