Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cardano Kurucusundan Marlowe ve Plutus Projeleri Hakkında Açıklamalar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cardano Kurucusundan Marlowe ve Plutus Projeleri Hakkında Açıklamalar
Cardano Kurucusundan Marlowe ve Plutus Projeleri Hakkında Açıklamalar

© Reuters.  © Reuters.

Cardano‘nun kurucusu olan Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden bir gönderi paylaştı ve Cardano’nun geleceği hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Cardano topluluğunda bundan bir süre önce bir tartışma yaşanıyordu: UTXO (harcanmamış işlem çıktısı) sistemine mi geçilecek, Bitcoin’e fork mu yapılacak? İnsanlar zaman içerisinde UTXO sistemine geçiş yapmanın daha basit olacağına karar kıldılar ve Cardano ekibi de bu proje üstünde çalışmaya başladı: Plutus ve Marlowe.

Marlowe hakkında konuşan Hoskinson, bunun bir tür ‘şablon dil’ işlevi göreceğini söyledi. Hoskinson, alana özgü programlama dillerinin zaten uzun süredir kullanıldıklarını da belirtti. Kendisi bu konuda hakli çünkü Barclays (LON:BARC), Microsoft (NASDAQ:MSFT) gibi şirketlerin bu dillerden faydalandıklarını biliyoruz. Hoskinson’ın Marlowe hakkındaki yorumları şöyle:

“Marlowe sayesinde şu cümleyi kurabileceksiniz ‘Benim elimde birkaç finansal işlem var ve bu işlemleri alana özel bir programlama diliyle düzgün bir şekilde yazıya geçirmek istiyorum. Bu işlemleri çok kısa, çok hızlı bir şekilde yazıya dökebileceğim ve bu yazıyı test edip, istediğim şey olmuş mu olmamış mı diye görebileceğim.”

Hoskinson ayrıca Blockchain dilleri için özel bir periyodik tablo hazırlamayı dahi düşünüyor. Hoskinson’a göre böyle bir tablo sayesinde sigorta sözleşmelerinden, türevlerden, diğer karmaşık finans işlemlerinden daha fazla verim alınabilir.

Hoskinson, Marlowe projesinin en önemli amaçlarından birinin bu olacağını belirtti. Hoskinson’a göre eğer projenin bu aşaması başarıyla tamamlanırsa sözleşme açısından ciddi kolaylıklar sağlanabilir.

Cardano Kurucusundan Marlowe ve Plutus Projeleri Hakkında Açıklamalar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cardano Kurucusundan Marlowe ve Plutus Projeleri Hakkında Açıklamalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’un Librası Varsa Binance’nin Venüsü Var ! Bitcoin’in Laneti Mt.Gox Hikayesi CoinLab İle Geri Döndü Ethereum, Stellar Lumens, Litecoin ve XRP’ye İlişkin Günün Önemli Gelişmeleri Bitcoin, ETH ve XRP’de Düzeltme, Bu Altcoinse Hızla Yükseliyor Justin Sun uslanmıyor: Ethereum için alaycı ifadeler Dolar’da Son Durum, Madden’dan Türk Hisseleri Fiyat Öngörüsü, Goldman Sachs Analistlerinden Türkiye Raporu, Öne Çıkan Ekonomi Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır