Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ICO’ları Zararlı Bulan Güney Koreli Düzenleyiciden Olumsuz Açıklamalar

Ana Sayfa » GÜNCEL » ICO’ları Zararlı Bulan Güney Koreli Düzenleyiciden Olumsuz Açıklamalar
ICO’ları Zararlı Bulan Güney Koreli Düzenleyiciden Olumsuz Açıklamalar

2/2


2/2


Güney Kore‘deki finans otoritesi olan Finansal Hizmetler Komisyonu’nun başkanı Choi Jong-koo, dijital para ve ICO düzenlemeleri hakkında yeni açıklamalar yaptı. Güney Kore Millet Meclisi tarafından düzenlenen bir oturumda konuşan Choi, ICO’lar hakkında pek de olumlu sayılamayacak açıklamalar yaptı.

Güney Kore geçtiğimiz yılın eylül ayında ICO’ları yasaklama kararı almıştı. Ancak Güney Koreli yetkililer geçtiğimiz aylarda bu konuyu yeniden masaya yatırma kararı aldılar ve ICO yasağını yeniden değerlendirmeye başladılar.

Millet Meclisi’nde gerçekleşen oturumda konuşan Choi, hükümetin “Blockchain teknolojisinin potansiyelinin farkında olduğunu” belirtse de Blockchain teknolojisi ile kripto para alım-satımına imkan tanıyan şirketler arasında ciddi farklılıklar olduğunu vurguladı. Choi’ye göre Blockchain teknolojisi ile kripto para sektörleri aynı kefeye konulmamalı:

“Pek çok kişi Güney Kore hükümetinin ICO yasağını kaldırmasını istiyor ama ICO’lar belirsizlik getirmenin yanı sıra çok ciddi zararlar verebilirler. ICO’lar bu sebepler yüzünden pek çok yabancı ülkede yasaklanmış durumdalar.”

Choi ayrıca kripto para borsalarına bankacılık hizmeti vermeyen bazı bankalar hakkında da konuştu ve kripto para borsalarının “banka hesabı açma” imkanına sahip olmaları gerektiğini vurguladı.

Bundan bir süre önce paylaştığımız yazıda Güney Kore’deki ICO’ların durumlarının önümüzdeki kasım ayında belirleneceğini belirtmiştik. Hükümet yetkililerinden olan Hong Nam-ki, hükümetin an itibariyle yasak kararını gözden geçirdiğini ve birkaç ay içerisinde yeni bir karar vereceğini belirtmişti.


İlgili haber:
Güney Kore Önümüzdeki Kasım Ayında ICO Yasağını Kaldırabilir

ICO’ları Zararlı Bulan Güney Koreli Düzenleyiciden Olumsuz Açıklamalar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ICO’ları Zararlı Bulan Güney Koreli Düzenleyiciden Olumsuz Açıklamalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ravencoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! Bitcoin’den daha iyi performans gösteren üç altcoin Rusya Merkez Bankası Kripto Varlıkların Satışının Sınırlandırılmasını İstiyor Madencilik havuzlarının Bitcoin cüzdanları, Mayıs zirvesine çok yakın Yüzde 90 İndirimle Bitcoin Alma Şansı! İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır