Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

FT: Kripto Paralar Finansal Piyasalarda Son 10 Yılın ”En Büyük Değişimleri” Arasında

Ana Sayfa » GÜNCEL » FT: Kripto Paralar Finansal Piyasalarda Son 10 Yılın ”En Büyük Değişimleri” Arasında
FT: Kripto Paralar Finansal Piyasalarda Son 10 Yılın ”En Büyük Değişimleri” Arasında1 Ekim Pazartesi günü, The Financial Times küresel finansal piyasalar üzerine bir Özel Rapor yayınladı. Söz konusu rapordaki 6 bölümün 2 tanesi,  kripto para endüstrisine özel olarak ayrılmış.

”Borsalar, Alım Satım ve Kliring” isimli bölümde, FT kripto para birimlerini finansal piyasalarda son 10 yıl içerisinde en büyük değişimlerden birisini gerçekleştiren etmenlerden birisi olarak öne sürmekte. Diğer etkili olaylar arasında Brexit ve yeni piyasaların ortaya çıkması bulunuyor.

Araştırmadaki iki kripto para ile ilgili bölümlerin birisi olan, ”Kripto Para Borsaları Olgunlaştıkça Sorumluluklar ile Yüzleşmeli” kısmı, kripto para piyasalarının geleneksel piyasalarla olan genel bir kıyaslamasını yapmakta ve düzenleme gibi endüstri için büyük öneme sahip konulara değinmekte.

Araştırmanın devamında geleneksel piyasa uzmanlarının tartışmalarına, ünlü sözlerine ve kripto para dünyasındaki ayrışmalara da dikkat çekilmiş. Coinbase‘in İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz kripto piyasalarının ”eninde sonunda geleneksel piyasaları” yansıtacağını ifade etse de, ünlü uzman Peter Randall bunun ”pek olası” olmadığını vurgulamakta.

Randall mevcut kripto para piyasası ekosisteminin, ”karışık piyasalar ve finansal sistemler” tarafından gerek duyulan ”işlemsel iyileşme gücüne” sahip olmadığını ve bunun yanı sıra kripto para piyasalarındaki likiditenin de geleneksel piyasalara ulaşamayacağını vurguladı.

FT’nin ikinci kripto para birimleri ile ilgili kısmı ise, Şikago’nun öz sermaye ile yapılan ticaret endüstrisinin ”vahşi kripto piyasasına olan temasını derinleştirdiğine” yönelik.

FT: Kripto Paralar Finansal Piyasalarda Son 10 Yılın ”En Büyük Değişimleri” Arasında isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

FT: Kripto Paralar Finansal Piyasalarda Son 10 Yılın ”En Büyük Değişimleri” Arasında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sektörün Önde Gelen İsimlerinden ‘İşte Duymak İstediğimiz Şeyler’ Diyeceğiniz 5 Bitcoin Fiyat Tahmini Brian Armstrong: Kripto Paraların iPhone Gibi Bir Kırılma Noktasına İhtiyacı Var XRP BTC’ye karşı yüzde 170 değer kazanabilir, analist nedenini açıklıyor Bitcoin Ülkelerdeki Ekonomik Kargaşayı Önlemek İçin Kullanılabilir Antonopoulos: Gelecekte Herkes Bitcoin’e İhtiyaç Duyacak Analist Nick Cawley, Bitcoin için 3000 doların altını işaret etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır