Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM’den Dev Stabil Kripto Para Hamlesi: 6 Banka İle Anlaşma Sağlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM’den Dev Stabil Kripto Para Hamlesi: 6 Banka İle Anlaşma Sağlandı
IBM’den Dev Stabil Kripto Para Hamlesi: 6 Banka İle Anlaşma Sağlandı

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan IBM (NYSE:IBM), stabil kripto para projeleri alanında çok kritik bir anlaşmayı, yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada Stellar platformu üzerinde yerleşecek bir stabil kripto para projesi için çalışmaların başladığı ifade edilirken, bu noktada birlikte çalışılacak 6 banka ile de anlaşma sağlandığı ifade edildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Banco Bradesco, Bank Busan ve Rizal Commercial Banking Cooperation ile anlaşma sağlandığı belirtilirken, diğer üç bankanın ismi ise kamu oyu ile şu an için paylaşılmadı.

Yapılan anlaşma kapsamında, bu bankaların kendi stabil kripto paralarını IBM Blockchain World Wire üzerinde çıakrabileceği ifade edildi.

Eylül 2018’de kurulan bu platform, uluslar arası para transferleri yapmak için kritik bir araç olarak nitelendiriliyor. IBM’in hamlesi ile 72 farklı ülkede, 47 farklı para birimi ile faaliyet göstermesi planlanan bu sürecin tüm her şeyi ise Stellar platformu üzerinde gerçekleşecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan IBM Blockchain GMsi Marie Wieck şunları söyledi:

”Uluslar arası para transferlerini daha iyi ve daha hızlı bir şekilde yapmak için yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Bu tarz bir ağ oluşturup farklı dijital ürünleri destekleyerek; bu alanda amacımıza ulaşmak ve para transferlerini daha kolay sağlamak istiyoruz.”

IBM’in bu hamlesi, son dönemde sayıları giderek artan stabil kripto para projelerinin ciddiyetini ortaya koyması açısından da ciddi bir önem taşıyor.

IBM’den Dev Stabil Kripto Para Hamlesi: 6 Banka İle Anlaşma Sağlandı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM’den Dev Stabil Kripto Para Hamlesi: 6 Banka İle Anlaşma Sağlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tom Lee’den Tüm Endişeleri Dağıtacak Yeni Bitcoin Tahmini Geldi! Yahoo’nun kripto para borsası sonunda açılıyor Samsung Bitcoin’in Önündeki Duvarları Bu 3 Maddeyle Yıkacak Finansal Tarihçi Niall Ferguson: Bitcoin Hakkında “Çok Yanıldım”  Birleşmiş Milletler, Doğu Afrika İçerisinde Blockchain Tabanlı Teletıp ve Telepsikoloji Hizmetleri Verecek! Ünlü Bitcoin Muhalifi ABD Başkan Adaylığını Duyurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır