Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir
G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir

© Reuters.  © Reuters.

G20 üyesi ülkeler önümüzdeki birkaç ay içerisinde kripto paralarla ilgili hazırladıkları düzenlemeleri tamamlayabilirler.

Bitcoin‘in son günlerde yaşadığı artış gerek finans kurumlarının gerekse çeşitli hükümet yetkililerinin ilgisini çekmeyi başardı. Çağımızın en popüler piyasalarından biri haline gelen kripto para piyasası, çeşitli alanlarda başarı gösterse de hala tam anlamıyla düzenlenebilmiş değil.

G20 üyesi olan dünyanın en büyük 20 ülkesi geçtiğimiz aylarda Arjantin’de bir araya gelmiş, kripto para düzenlemeleriyle ilgili araştırmalar yapmaya başlamıştı. Bu ülkeler kripto paraların Mali Eylem Görev Gücü (FATF) standartlarına uygun olacak şekilde düzenlenmelerini öneriyorlar.

Japonya’daki yerel kaynaklarına göre G20 üyesi ülkeler kripto paralarla ilgili yaptıkları çalışmaları önümüzdeki üç ay boyunca sürdürmeye devam edecekler. Ayrıca bu konunun haziran ayında Fukuoka’da gerçekleşecek etkinlikte yeniden masaya yatırılması bekleniyor.

AMBCrypto tarafından yapılan bir habere göre birkaç ay içerisinde bir araya gelecek olan bu ülkeler “dijital paralarla ilgili yeni bir uluslararası düzenleme önerisi” sunabilirler.

G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İvmelenen Ripple (XRP) Şimdi Bu Seviyeleri Hedefliyor Sıcak Gündem : FCA Bitcoin Cash dahil Bitcoin türevlerini yasaklayabilir Coinbase’e 3 Yeni Altcoin Eklendi: EOS (EOS), Maker (MKR) ve Augur (REP) Dan Bilzerian’dan McAfee’ye kritik soru: Hala penisini kesecek misin? CryptoOracle: Düzenleyiciler Bitcoin’in önünü açabilir Lider Bitcoin borsası Binance’den işlemlerle ilgili önemli açıklama

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır