Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

HSBC Yetkilisi: Blockchain, Bankalar Arası Anlaşmalara ”Büyük Zorluk” Çıkartıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » HSBC Yetkilisi: Blockchain, Bankalar Arası Anlaşmalara ”Büyük Zorluk” Çıkartıyor
HSBC Yetkilisi: Blockchain, Bankalar Arası Anlaşmalara ”Büyük Zorluk” ÇıkartıyorCointelegraph kaynağının 23 Ekimde düzenlenen Money 20/20 konferansında edindiği bilgilere göre, İngiltere menşeli bankacılık devi HSBC‘nin kıdemli yetkililerinden birisi, zaman konusunda oldukça verimli verimli dağıtık defter teknolojilerinin (DLT) ve merkez bankası destekli dijital para birimlerinin (CBDC), mevcut bankalar arası gerçek zamanlı brüt hesap kapatma sistemi için ”büyük zorluk” çıkarttığını ifade etti.

HSBC’nin Küresel Girişim departmanı başkanı Craig Ramsey, söz konusu ifadeleri dün Las Vegas‘da düzenlenen ve bir çok ünlü finans isminin katıldığı konferansta yaptığı ”Bankalar Arası Sınır Ötesi İşlemler için Dijital Fırsatlar” isimli konuşması esnasında dile getirdi.

Moderatör tarafından HSBC’nin şu sıralar gerçek zamanlı brüt hesap kapatma sistemleri ve para transferleri için hangi teknolojileri incelemeye aldığı sorusuna cevap veren Craig, bankanın ilk olarak görevli mekanizmaların başında gelen SWIFT küresel ödemeler çözümü olan ”SWIFT GPI” teknolojisine baktıklarını ifade etti.

”SWIFT’in yaptığı bütün değişimler bizim göz önünde bulundurduğumuz şeylerdi. […] SWIFT 2018 yılının Mayıs ayında bir veri analizi yayınladı ve orada yer alanlara göre SWIFT GPI teknolojisi ile yapılan işlemlerin %43’ü 30 dakikanın altında, %90’ı ise 24 saatin altında gerçekleşmekte.”

Ramsay sözlerinin devamında banka tarafından incelenmekte olan en önemli unsurlardan birisinin ise kurumların gerçekten de gerçek zamanlı işlem hızına ihtiyacı olup olmadığı veya 30 dakikalık sürenin gerçekten yeterli olup olmadığıydı.

Blockchain teknolojisine de değinen Ramsay, dağıtık defter teknolojilerinin sahip olduğu hız ile gerçekten de ”bankaların referans çerçevesi için” zorluk çıkardığını vurguladı.

HSBC Yetkilisi: Blockchain, Bankalar Arası Anlaşmalara ”Büyük Zorluk” Çıkartıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

HSBC Yetkilisi: Blockchain, Bankalar Arası Anlaşmalara ”Büyük Zorluk” Çıkartıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP Fiyatındaki Kritik Eğilim, Ripple’ın Davos’a Etkisi ve Çin Açılımı Monero Kanunsuz Madenciliğe ve Siber Suçlulara Karşı Harekete Geçti New York’lu Yargıç Nano Geliştiricilerine Karşı Olan Davayı Reddetti Charlie Morris: Bitcoin Fiyatındaki Durgunluk Ayıların Yorulduğu Anlamına Geliyor Bakın 2018’de Bitcoin’i Kaç Kez Öldürdüler Brexit Bitcoin’in tüm zamanların en yükseğine çıkmasına yardımcı olabilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır