Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Yetkilisi: ICO’ların Meşrulaştırılması Lazım

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Yetkilisi: ICO’ların Meşrulaştırılması Lazım
Güney Kore Yetkilisi: ICO’ların Meşrulaştırılması LazımGüney Kore‘nin Ulusal Politika Komitesi başkanı, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada ilk dijital para arzlarının (ICO) meşrulaştırılmasını ve düzenleyici bir çerçevenin oluşturulmasını talep etti.

CoinDesk Korea kaynağının Salı günü yayınladığı bir habere göre, aynı zamanda ülkenin yönetimdeki Demokratik Partisinin de üyelerinden olan Min Byung-Doo, token satışlarının küresel bir trend haline gelmesinden sonra, ”ICO kapısının sonuna kadar kapatılmasını istemiyorum… Devlet bu konuyu göz ardı etmemeli” açıklamasında bulundu.

Başkan Salı günü erken saatlerde Komitenin sekizinci genel kurul toplantısında konuştu ve yasa yapıcıların sorularını yanıtladı.

Min’in ifadelerine göre endüstride güven oluşturmak adına ICO’ların düzenlenmesi gerekiyor. Yine de, Min’e göre hükümetin yeni kural belirlemedeki çekingenliği ve yavaşlığı, sektörün tamamen kaybedilmesine neden olabilir.

Başkan spesifik olarak ”sahtekarlığın, spekülasyonun ve sermaye aklamanın kesinlikle yasaklanması” gerektiğini vurgulayıp, kripto endüstrisinin kendini düzenlemesi gerektiğini ve bununla da kalmayıp güvenlik standartları oluşturulması gerektiğini de belirtti.

Ülkenin finansal denetçisi konumundaki FSA, 2017 yılının Eylül ayında ICO’ların hepsini genel olarak ülke sınırlarında yasaklamış ve tepki çekmişti. Yasak duyurulsa da henüz resmi olarak kullanıma geçmedi ve ICO’lar hala ülkede serbest.

Toplantıya katılan yetkililerin bir çoğu, kripto para birimlerinin bazı çeyreklerde çok kötümser bir tablo çizmesine rağmen, token satışlarının bir çok ekonomik avantajı olabileceğine dikkat çekti.

ICO yöntemiyle çok fazla miktarlarda para toplanan projelere dikkat çeken Min, sözlerini şu şekilde noktaladı:

”ICO ve melek yatırımcılık ile kıyasladığımızda, yatırımların akışının değiştiğini görebiliyoruz. Telegram için olan ICO 1.7 milyar dolar, Block.one için olan ICO ise 4 milyar dolar topladı ve bu sektör gittikçe daha da büyüyor.”

Güney Kore Yetkilisi: ICO’ların Meşrulaştırılması Lazım isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Yetkilisi: ICO’ların Meşrulaştırılması Lazım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Boğalar hazırlık yapıyor: Bitcoin yükselişi başka bir teknik gösterge ile destekleniyor Blockchain Kullanan Firma Sayısı Artıkça Teknolojinin Adı Duyuluyor! Charlie Shrem: ”Bitcoin Şimdiden Türkler İçin Bir Şeyleri Değiştiriyor” Venezuela Yönetimi Emekli Maaşlarını Petro İle Zorunlu Ödeyecek! Finansal Tarihçi Niall Ferguson: Bitcoin Hakkında “Çok Yanıldım”  SEC VanEck/SolidX ETF’sinin Yeniden Değerlendirmeye Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır