Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fidelity ve Bitmain’in Yatırım Yaptığı Kripto Para Platformu ErisX, 27 Milyon Dolar Topladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fidelity ve Bitmain’in Yatırım Yaptığı Kripto Para Platformu ErisX, 27 Milyon Dolar Topladı
Fidelity ve Bitmain’in Yatırım Yaptığı Kripto Para Platformu ErisX, 27 Milyon Dolar TopladıKripto para trading platformu ErisX‘in bu Salı yaptığı bir duyuruya göre, şirket B tipi fonlamada toplam 27.5 milyon dolar toplayarak, ayı piyasasında bile fonlamaların yapılabileceğini göstermiş oldu.

Fonlamayı yapan şirketler arasında Bitcoin madencilik devlerinden Bitmain, Ethereum kurucu ortağının platformu ConsenSys, dünyanın en büyük yatırım danışmanlık şirketlerinden Fidelity Investments, dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından Nasdaq‘ın yatırım kolu ve Monex Group da yer aldı. Önde gelen dünya devlerinin yanı sıra, CTC Group Investments, Digital Currency Group, DRW Venture Capital, Pantera Capital and Valor Equity Partners gibi firmalar da platformun daha önceki fonların katılım sağlamıştı.

ErisX platformunu bu kadar özel yapan şey ise, bunun hem türev ürünleri hem de kripto para birimleri için ortak bir borsa platformu açıyor olmasından kaynaklanmakta. Amerikalı TD Ameritrade’in desteklediği şirket, CFTC tarafından denetlenen bir vadeli işlemler piyasası olmayı ve Bitcoin’i de burayı eklemeyi planlamakta. CFTC kripto para spot piyasalarını denetlemese de, ErisX kripto para birimleri için bir tür spot piyasası rolü üstlenecek.

Şirket CEO’su Thomas Chippas‘ın yaptığı açıklamaya göre, elde edilen bütün fonlama platformun kurulmasına ve büyüyen ErisX takımına harcanacak:

”Önde gelen firmalardan sağlanan finansal destek ile, ErisX hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için en güvenli, en sağlam ve denetlenen dijital varlık arzını sunmayı amaçlamakta.”

ErisX’in internet sayfasına göre, platformun anında teslim sözleşmelerini 2019 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra vadeli işlem sözleşmelerinin ise aynı yılın ikinci yarısından itibaren piyasaya sürüleceği bildirildi.

Fidelity ve Bitmain’in Yatırım Yaptığı Kripto Para Platformu ErisX, 27 Milyon Dolar Topladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fidelity ve Bitmain’in Yatırım Yaptığı Kripto Para Platformu ErisX, 27 Milyon Dolar Topladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

AB Komisyonu Başkan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması Pantera Capital CIO’su: Sıradaki Bitcoin Boğası Kripto Piyasasını 10x Arttıracak Güney Kore’nin En Büyük Şirketler Grubu SK Group, ICON ile Ortaklık Kuracak Türkiye’nin tek Bitcoin ATM’si açıldı Erik Voorhees: Bitcoin ayıları zafer sarhoşluğu yaşıyor Kripto Para Şirketi Cardano Wyoming’e Geçiş Yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır