Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hong Kong, Kripto Para Borsaları ve Fonları ile İlgili Yeni Kuralları Yayınladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hong Kong, Kripto Para Borsaları ve Fonları ile İlgili Yeni Kuralları Yayınladı
Hong Kong, Kripto Para Borsaları ve Fonları ile İlgili Yeni Kuralları YayınladıHong Kong hükümet birimi, yaptığı açıklama ile kripto para fonları ile ilgili yeni kuralların yürürlüğe girdiğini duyurdu. Hong Kong Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SFC) tarafından yapılan açıklamada, konuyla ilgili bilgiler verildi.

Başkan Ashley Alder, açıklamasında şunları söyledi:

”Kripto para piyasaları şu anda gerçekten çok genç. Bu sebepten ötürü de trading ve diğer konudaki kuralların uygulanması kolay değil. Bunun adil olması ve şeffaf adlandırılabilmesi için çalışmak durumundayız. Piyasa şu anda yeni olması sebebiyle manipülasyona çok açık. Ben de, açıkça söylemek gerekirse, bu tarz manipülasyon ve sahtekarlık işlerinden korkuyorum.”

Bu yeni kurallara göre, yatırımlarının en az yüzde 10’unu kripto paralara yapan fonlar, SFC’ye bildirim yapacak. Bu sayede, bu fonların gelişimi ve büyümesi çok daha efektif ve şeffaf olacak. Yapılan resmi açıklamada, ayrıca kripto para borsalarının da SFC”nin ilgi alanına gelecekte daha fazla gireceği vurgulanırken, şu ifadeler kullanıldı:

”Yatırımcıları daha iyi ve daha güvenli şekilde koruyabilmek için, SFC kripto paralara tamamen ya da bir kısmı ile yatırım yapmış olan tüm lisanslı portföy yöneticilerinin bilgisini almak durumundadır. Bu akıllı kontratlar ya da senet türevi şeyler dahi olsa bu noktada katılımcıların gereken özeni göstermeleri gerekmektedir. Ayrıca kripto para borsaları konusunda da lisans alınması ve bu işlemlerin halka açık ve şeffaf bir şekilde yürütülmesi de, SFC tarafından talep edilmektedir.”

Hong Kong, Kripto Para Borsaları ve Fonları ile İlgili Yeni Kuralları Yayınladı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hong Kong, Kripto Para Borsaları ve Fonları ile İlgili Yeni Kuralları Yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ICO’lar Neden Yasaklanıyor? Yatırım Yapmadan Bilinmesi Gerekenler Bitcoin muhteşem döndü: Mayıs sonunda 10.000 dolar görülebilir Cobra Hız Kesmeden Devam Ediyor: Bitcoin Cash Bitcoin Değil, Alakasız bir Alt Koindir! Ethereum forku olduğu söylenen Ethereum Classic Vision’ın bir aldatmaca olduğu iddia ediliyor Sıfırdan 30’a: Arjantin İçerisindeki Bitcoin ATM’leri Uçuşa Geçti, Türkiye İçerisinde de Aynısı Mümkün Mü? Bitcoin Traderına 1 Milyon Dolarlık Vergi Kabusu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır