Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hong Kong Borsası: Kripto Paralar ve Blockchain, Mevcut Kurallarla Regüle Edilmeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hong Kong Borsası: Kripto Paralar ve Blockchain, Mevcut Kurallarla Regüle Edilmeli
Hong Kong Borsası: Kripto Paralar ve Blockchain, Mevcut Kurallarla Regüle EdilmeliHong Kong Menkul Kıymetler Borsası (HKEX) yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Borsadan yapılan açıklamada, kripto para ve Blockchain odaklı girişimlerin mevcut kurallar çerçevesinde çok daha iyi regüle edileceği sonucuna varıldığı ifade edildi.

HKEX, araştırma boyunca Blockchain ve kripto paraların kullanıldığı başta finans olmak üzere çeşitli alanları incelerken, Blockchain teknolojisinin yatırım, trading, ödeme ve daha birçok alanda kullanıma açılabileceği ifade edildi.

Birçok farklı ülkenin yapacağı regülasyon hamlelerinin birbirinden farklı olabileceğini ifade eden borsa, buna karşın çeşitli temel konularda benzer bir yaklaşım sergilenebileceğini belirtti. Dünya genelindeki şirketlerin üç aşağı beş yukarı benzer regülasyonlar ile ele  alınabileceğini belirten borsa, resmi açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Temel manada kullanılacak olan bir prensip bütünü ile bütün kripto para ve Blockchain şirketleri benzer şekilde yönetilebilir. Tabii ki ülkeden ülkeye ufak farklılıklar olacaktır. Ancak genel hatlarıyla Menkul Kıymetler için oluşturulmuş kurallar, Blockchain ve kripto para şirketleri için de rahatlıkla kullanılabilir.”

Uzunca bir süredir kripto paralar ve Blockchain şirketleri konusunda düzenlemeler yapabilmek için çalışmalar yürüten HKEX, daha önce Avustralya borsasından da konuyla ilgili danışmanlık ve yardım almıştı. Kripto paraların fiyatının bir süredir stabilize olması ile de birlikte, bu tarz düzenleme hamlelerin dozajında bir artış yaşanıyor. Birçok ülke ve borsa, bu yıl bitmeden en azından taslak seviyesinde de olsa, regülasyonların şemasını çıkarmak istiyor.

Hong Kong Borsası: Kripto Paralar ve Blockchain, Mevcut Kurallarla Regüle Edilmeli isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hong Kong Borsası: Kripto Paralar ve Blockchain, Mevcut Kurallarla Regüle Edilmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dubai Ticaret Bakanlığı, Hamburg’dan Gelen Yetkilileri Ağırladı: Blockchain İş Birliği Konular Arasında Bu seneki Bitcoin yarılanması daha erken gerçekleşebilir mi? ”Amazon CEO’su Bitcoin’i Yükseltebilir” Tether, pazar çöküşünü 4. en büyük kripto para konumuyla yansıtıyor SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj! Bitcoin Fiyatında Bir Sonraki Hedef 5.885 Dolar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır