Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hollanda Merkez Bankası Başkanı: Hollanda Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Getirebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hollanda Merkez Bankası Başkanı: Hollanda Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Getirebilir
Hollanda Merkez Bankası Başkanı: Hollanda Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler GetirebilirHollanda Merkez Bankası başkanı Klaas Knot‘un geçtiğimiz hafta yaptığı ancak Pazartesi günü yayınlanan bir konuşmasında belirttiği üzre, yakın zamanda Hollanda tarafından kripto para borsalarına özel bir düzenleme yapıldığına şahit olabiliriz. Yapılan açıklamaya göre Hollanda Merkez Bankası ve Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF), söz konusu düzenlemeler için iş birliği yapmaya başladı. Şu an için kripto para birimleri finansal istikrar için bir risk teşkil etmese de, ülke yetkilileri kripto para piyasalarının büyümesi ihtimaline karşı tetikte kalmalı ve bunun ciddi bir probleme dönüşmesini engellemeli.

Merkez Bankası başkanının açıklamalarına göre, ”sanal koinler” kara para aklama, yatırımcı koruma garantisi ve piyasa volatilitesi konusunda ciddi sıkıntılara sahip. Knot konu hakkında Avrupa Birliği ülkelerini veya uluslararası kurumları kapsayan bir yaklaşımın geliştirilmesi gerektiğini, yine de geliştirilme sürecinde Hollanda’nın kripto para endüstrisinden uzak kalmamasının elzem olduğunu vurguladı.

Knot’a göre kripto para birimlerinin denetlenmesi konusundaki en büyük risklerden birisi ise, bu varlıkların küresel olup, herhangi bir kısıtlamaya açık olmamalarından ve bu sebeple piyasadaki bütün oyuncuların denetlenmesinin çok zor olmasından kaynaklanmakta. Knot’a göre sadece tek bir devlet veya kurum tarafından bütün piyasa hizmetlerinin ve oyuncularının denetlenmesi imkansız ve bu yüzden daha büyük bir önlem gerekmekte.

”Kripto’ların uluslararası karakteri göz önüne alınırsa, küresel veya Avrupai bir yaklaşıma ihtiyaç duyulmakta. Ancak bu zaman alacaktır. Bu sırada biz Hollanda Merkez Bankası olarak olasılıkları değerlendiriyoruz ve Finansal Piyasalar Otoritesi ile ortaklaşa bir şekilde kriptolar için denetimsel bir çerçeve araştırıyoruz.”

Hollanda Merkez Bankası Başkanı: Hollanda Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Getirebilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hollanda Merkez Bankası Başkanı: Hollanda Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Getirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hacklenen BitGrail Kripto Para Borsasının Davasında Karar Açıklandı – CEO 170 Milyon Dolar Ödeyecek! Bitcoin ETF’sinde geri bildirimlerin yüzde 84’ü olumsuz XRP İkinci Çeyrek Raporu Açıklandı Bitmain’in Kurucu Ortağı Jihan Wu’dan Şaşırtan ASIC İddiası! Lider Araştırma Firmasından Bitcoin için çarpıcı 2020 yılı tahmini Telekomünikasyon Devi AT&T, Sosyal Medya ‘Haritamızı’ Blockchain ile Çıkaracak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır