Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanadalı Bitcoin Madencilik Firması Hut 8, 2018’in Üçüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanadalı Bitcoin Madencilik Firması Hut 8, 2018’in Üçüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti
Kanadalı Bitcoin Madencilik Firması Hut 8, 2018’in Üçüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti8 Kasım tarihinde yayınlanan 2018 yılı üçüncü çeyrek mali tablosuna göre, Kanada menşeli Bitcoin madencilik şirketi Hut 8, söz konusu dönemde firma için rekor sayılabilecek bir kazanç elde etti.

İşletme kapasitesi ve piyasa hacmi bakımından ”dünyanın en büyük” halka açık kripto para madencilik şirketi olduğunu iddia eden Hut 8, üçüncü çeyrekte elde ettiği gelirin 13.5 milyon civarında bir rekor olduğunu vurguladı. 30 Eylül tarihinde firma tarafından yapılan başka bir açıklamada, madencilik şirketinin 9 ay boyunca toplam gelirinin 27.7 milyon dolar olduğu belirtilmişti.

Bitmain veya buna benzer devlerle kıyaslandığında elde edilen gelir biraz düşük gözükse de, firmanın kendi içerisinde bir çeyrekten diğer çeyreğe %126 civarında artış olduğu görülebilir. Hut 8’in geçtiğimiz çeyrekteki kazancı 5.9 milyon seviyesindeydi. Şirket yetkilileri bu gelir artışını Eylül ayında yerleştirdikleri 16 adet Bitfury BlockBoxes ekipmanına bağlamakta. Yeni eklenen Bitfury cihazları ile birlikte tesisin sahip olduğu Bitfury Blockboxes ekipmanı sayısı da 56’ya çıktı. Her bir Blockboxes’ın 176 madencilik sunucusu olduğu bilinmekte ve cihazın 13.7 PH/s gibi etkileyici bir oran orantısı mevcut.

Hut 8’in üçüncü çeyrekte tek bir Bitcoin kazabilmek için harcaması gereken miktar 3.394 dolar iken, bu mevcut piyasadaki birim fiyatın oldukça aşağısında ki görünüşe göre Bitcoin madenciliği şirketin üçüncü çeyrek kazancının 6.6 milyon dolarını oluşturmakta. Hut 8 yetkilileri kendilerinin dünyada en düşük maliyetli Bitcoin kazımı yapabilen madencilik şirketlerinden birisi olduğunu vurguladı.

Kanadalı Bitcoin Madencilik Firması Hut 8, 2018’in Üçüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanadalı Bitcoin Madencilik Firması Hut 8, 2018’in Üçüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Analistten Korkunç Bitcoin Tahmini: Bitcoin 1.700 Doların Altına Gerileyebilir! Dolar arttı, Türkiye Bitcoin piyasası hareketlendi Bitcoin, Ethereum, Ripple, VeChain, IOTA ve Ethereum Son Dakika Haberleri 2025’e kadar 1 milyon dolara giden yol: Bitcoin halvening’den nasıl kazanılır? Bitcoin Durdurulamıyor… Bitcoin, Mart 2018’den Bu Yana İlk Kez 10.000 Doları Geçti! Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin Depolama Yöntemleri Hakkında Önerilerde Bulundu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır