Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dedikodular Dolaşmaya Başladı: VanEck Toplantısı Sonrası SEC Bitcoin ETF’sini Onaylayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dedikodular Dolaşmaya Başladı: VanEck Toplantısı Sonrası SEC Bitcoin ETF’sini Onaylayacak
Dedikodular Dolaşmaya Başladı: VanEck Toplantısı Sonrası SEC Bitcoin ETF’sini Onaylayacak

2/2


2/2


SEC Komisyon üyesi Kara Stein geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda olası bir Bitcoin ETF’si için öncelikle gerekli şartların yerine getirilmesi gerektiğini vurgulamıştı. VanEck ise bunun üzerine yaptığı toplantıda şartların çoğunda mutabakat sağlandığını iddia etti.

23 Ekim tarihli haberde de belirtildiği üzre, Ağustos ayının sonlarında ETF başvurularına ret cevabı alan VanEck, SEC ile bir araya gelip beş temel nedeni masaya yatırdı. VanEck söz konusu 5 kriterin çözüldüğünü veya ciddi oranda yerine getirilmek üzere olduğunu ifade etti.


İlgili haber:
ETF Başvurusu Yapan VanEck: SEC İle Yapılan Toplantıda Bitcoin ETF Endişeleri ‘Çözüldü’

Geçtiğimiz Salı günü kimliği gizli kaynaklardan gelen iddialara göre, Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının yüzdelik dilimi ”oldukça yüksek.” Kimliği gizli kaynak bunun yanı sıra ”CBOE içerisindeki kaynaklarının” yakın zamanda SEC komisyon üyesi Elad Roisman ile Bitcoin ETF başvurusu yapan VanEck–SolidX arasında 9 Ekim tarihinde de bir dizi toplantılar yapıldığını belirtmekte.

VanEck geçtiğimiz toplantıda yayınladığı sonuçlarda Bitcoin için geçtiğimiz yıla kıyasla daha düzenlenmiş ve denetime sahip türev ürünleri piyasasının bulunduğunu, CBOE, bitcoin vadeli işlemleri ve OTC platformlarının artık düzenlemeye tabi olduğunu, en büyük sıkıntılardan birisi olarak görülen fiyat manipülasyonu olayının da bir nebze azaltıldığını ve daha önceki ETP onayları ile uyumlu hale getirildiğini ve son olarak da SEC’in en çok üzerinde durduğu yatırımcı korumasının arttırıldığını vurgulamıştı.

Bir çok uzman ve piyasa analistine göre şu sıralar olası bir ETF onayı, fiyatı hiç olmadığı kadar yüksek seviyelere taşıyabilir.

Dedikodular Dolaşmaya Başladı: VanEck Toplantısı Sonrası SEC Bitcoin ETF’sini Onaylayacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dedikodular Dolaşmaya Başladı: VanEck Toplantısı Sonrası SEC Bitcoin ETF’sini Onaylayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

75 Milyon Dolarlık Fon Yöneticisi: Ethereum’un Geleceği Tehlikede Bitcoin, iki saatte 700 dolar düştü, Coinbase’den 50,000 BTC çıktı Tether 300 milyon dolarlık USDT daha piyasaya sürdü “Rusya Amerikan Dolarını Bitcoin’le Vurmayı Planlıyor!” Ekim Ayında Kazandırma Potansiyeli Yüksek Olan Altcoinler  (5 Altcoin ve Nedenleri) Ethereum 14% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır