Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

‘Hodlerlar Hodlamaya Devam Edecek’: Toplam Bitcoin’lerin Yüzde 55’i, Multi Milyon Dolarlık Cüzdanlarda Duruyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ‘Hodlerlar Hodlamaya Devam Edecek’: Toplam Bitcoin’lerin Yüzde 55’i, Multi Milyon Dolarlık Cüzdanlarda Duruyor
‘Hodlerlar Hodlamaya Devam Edecek’: Toplam Bitcoin’lerin Yüzde 55’i, Multi Milyon Dolarlık Cüzdanlarda Duruyor17 Eylül tarihinde yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, toplam Bitcoin miktarının yarısından fazlası, 200’den fazla koine sahip (yaklaşık 1.25 milyon dolar) cüzdanlarda usul usul oturmakta. Multi milyon dolarlık kullanıcılar Bitcoin’i hala yatırım aracı olarak tutmaya devam ediyor.

Diar: Yatırımcılar ”Umutlarını Kaybetmiyorlar”
Kripto para piyasalarının önde gelen araştırma firmalarından Diar‘ın yaptığı en son araştırmaya göre, Bitcoin milyarderleri ve milyonerleri hala piyasadan umudu kesmemiş veya çok fazla terste kaldı.

Bitcoin fiyatının hafta içerisinde 6.000 dolar seviyesine tekrar düşmesine rağmen, küçük bir panik satışı yaşandığı görüldü. Diar ise kurumsal yatırımcıların hala ”ellerindekine sıkı sıkıya tutunduklarını” ifade etmekte.

”Uzun vadeli yatırımcılar 2018 yılındaki ayı piyasasına rağmen, kripto para birimlerinin kralına olan sadakatlerini koruyorlar.”

”Bitcoin’lerin %87’sinden fazlası, içerisinde 10 Bitcoin’den daha fazla (60k+) olan cüzdanlarda bulunuyor ki bunların toplam değeri yaklaşık 100 milyar piyasa hacmi yapmakta. Bu koinler toplam Bitcoin adreslerinin sadece %0.7’sine tekabül eden cüzdanlarda tutulmakta.”

Diar yaptığı açıklamanın devamında, söz konusu cüzdanlardan bazılarının büyük kripto para borsaları tarafından kullanılan ana depolama cüzdanları olduğunu da belirtti. Haziran ayında Chainalysis tarafından yapılan bir başka araştırma, Bitcoin’in yatırım ve trading amacı için eşit oranda kullanıldığını ortaya koymuştu. Bunun yanı sıra araştırmacılara göre Bitcoin’in toplam miktarının %30’a yakını ya tamamen kayboldu ya da erişilemez hale getirildi.

Diar da yaptığı araştırmasında önceki araştırmacıların yaptığı ifadeleri doğruladı.

‘Hodlerlar Hodlamaya Devam Edecek’: Toplam Bitcoin’lerin Yüzde 55’i, Multi Milyon Dolarlık Cüzdanlarda Duruyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

‘Hodlerlar Hodlamaya Devam Edecek’: Toplam Bitcoin’lerin Yüzde 55’i, Multi Milyon Dolarlık Cüzdanlarda Duruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Darknet Üzerindeki Bitcoin İşlemleri 2018 Yılında İki Katına Çıktı! Ripple Satış Direktörü Ross D’Arcy: XRP-xVia-xRapid’in kullanımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu Heyecanla Beklenen Bakkt Platformu,  İlk Satın Alımını Yaptı! Bitcoin fiyatı daha ne kadar düşebilir? Eski Wall Street analisti açıklıyor Bitcoin Rekora Koşuyor! Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır