Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Eski Baş Hukuk Müşaviri, Kripto Para Ödeme Startup’ında Yeni İşine Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Eski Baş Hukuk Müşaviri, Kripto Para Ödeme Startup’ında Yeni İşine Başladı
Ripple Eski Baş Hukuk Müşaviri, Kripto Para Ödeme Startup’ında Yeni İşine Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Ripple‘ın eski baş hukuk müşaviri olan Brynly Llyr, Ripple’dan ayrılmasından neredeyse iki gün sonra, yeni bir kripto ödeme startup firması olan Celo‘da işe başladı.

Geçtiğimiz Cuma günü Ripple’dan ayrılan Llyr, firmanın Pazartesi günü yaptığı resmi açıklamaya göre, ”Celo bünyesinde yasal strateji alanlarının hepsi ile” ilgilenecek. Brynly yaklaşık Kasım 2016 tarihinden beri Ripple bünyesinde çalışmaktaydı. Brynly Ripple bünyesinde çalışmadan önce dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından olan eBay ve daha sonra da PayPal’da görev yapmıştı. Kendisinin yeni katıldığı platformun da ödeme odaklı olması, PayPal’da çalıştığı dönemki tecrübesinin etkili olmuş olabileceğini gösteriyor.

Celo’da Yeni Bir Sayfa
Llyr yeni katıldığı ödeme startup firmasında, telif hakları, ortaklıklar, düzenleme ve şirket politikası gibi alanlardan sorumlu olacak. Llyr bunun yanı sıra Celo’nun ABD içerisinde ve küresel olarak genişleme planlarında da önemli bir rol oynayacak.

Firma yetkililerinden birisinin yaptığı açıklamaya göre, Brynly bütün bu görev tanımlarının yanı sıra, günlük işlemlerde de destek sağlayacak.

Söz konusu startup firması kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılması sürecini kolaylaştırmayı hedefleyerek yola çıktı. Celo ulaşmak istediği bu hedefi doğrultusunda, ilerleyen günlerde kendine özel bir para transferi ve ödeme uygulaması piyasaya sürmeyi planlıyor. Brynly yaptığı açıklamada firma hakkında şunları ifade etti:

”Şu an dünyada resmi finansal hizmetlere ulaşımı olmayan 1.7 milyar insan var. Celo bu insanlara yardım etmek için blockchain ve kripto para birimlerini çalışacak duruma getirme konusunda ön cephede yer alan bir firma.”

Ripple Eski Baş Hukuk Müşaviri, Kripto Para Ödeme Startup’ında Yeni İşine Başladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Eski Baş Hukuk Müşaviri, Kripto Para Ödeme Startup’ında Yeni İşine Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ATM Pazarı Önümüzdeki 5 Yılda %50 Büyüyecek Forbes’den Korkutan Bitcoin Senaryosu! BTC’yi Kontrol Eden Bu Üç Kişi Birleşirse… Bitcoin SV, Binance sonrası iki platformdan daha çıkarılıyor Zuckerberg: Libra’yı engellemek Çin’e koz vermektir Charles Hoskinson: Ethereum’un Başarısı Benim İçin Sürpriz Oldu Dev Kripto Para Borsasında Faiz Dönemi Resmen Başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır