Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hive’dan Madencilik Sektörüne Darbe Vuran Norveç Hükümetine Tepki

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hive’dan Madencilik Sektörüne Darbe Vuran Norveç Hükümetine Tepki
Hive’dan Madencilik Sektörüne Darbe Vuran Norveç Hükümetine TepkiHive Blockchain Technologies şirketi, yazılı bir açıklama yayınlayarak, kripto para madencilerinden alınan vergilerin arttırılmasını ve madencilerin elektrik tüketimini kısıtlamayı ele alan yasayı sert bir dille eleştirdi. Ana merkezini Norveç’te bulunduran madencilik firması, hükümet yetkililerinin sektör paydaşlarının fikrini almadan bu tarz önemli bir karar almasının son derece yanlış bir hareket olduğunu ifade ederken; şirketten yapılan açıklamada bu kararın ‘son derece hayal kırıklığı yaratan bir karar’ olduğu belirtildi.

Norveç’in yaptığı bu hamle ile uluslar arası ciddi bir yatırım alma şansını da teptiğini belirten Hive yetkilileri, bu alınan kararın son derece tek taraflı olduğunu ve hiçbir paydaşın fikrinin alınmadan yürürlüğe konduğunu da belirtti.

Norveç Meclisi’nde geçtiğimiz yılın Aralık ayında kabul edilen bu yasa ile birlikte, kripto para madencilerini çok zor günler bekliyor. Meclisten geçen yasanın, tam olarak yürürlüğe gireceği tarih ise Mart olarak ifade ediliyor.

Hive yetkilileri, alınan bu kararın uygulamaya konmasının ardından, Norveç’te yer alan Kolos isimli merkezinin durumunu ise gözden geçireceklerini açıkladı. Bu açıklama ve yaklaşım ise, kripto para çevrelerinde, şirketin operasyonlarını keseceği anlamını taşıyor olabilir.

Norveç’te bazı millet vekilleri, geçtiğimiz dönemde yaptıkları açıklamada sektöre tepkilerini dile getirmişti. Lars Haltbrekken adındaki bir siyasetçi, yaptığı açıklamada elektrik kaynaklarının Bitcoin gibi tartışmalı ve kirli bir kriptografik koda yönlendirilmesinin, ülke vatandaşları için tam bir felaket olacağını ifade etmişti.

Hive’dan Madencilik Sektörüne Darbe Vuran Norveç Hükümetine Tepki isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hive’dan Madencilik Sektörüne Darbe Vuran Norveç Hükümetine Tepki - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 4 ay sonra bir ilke imza attı! 2017 Ekim ile 2018 Ekim Süresince Top 21 Kripto Paranın İlginç Değişimi Cory Jonhson: SWIFT, xCurrent’in En Büyük Rakibi Bitcoin İsrail Mahkemesi Tarafından Varlık İlan Edildi Eski Goldman Sachs Yöneticisi Ripple için Blockchain.com’dan Ayrıldı Şili Mahkemesi, Banka Hesapları Kapatılan Kripto Para Borsası Aleyhine Karar Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır