Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hisse Senedi Piyasalarındaki Volalite BTC’ye Kıyasla Ne Durumda?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hisse Senedi Piyasalarındaki Volalite BTC’ye Kıyasla Ne Durumda?
Hisse Senedi Piyasalarındaki Volalite BTC’ye Kıyasla Ne Durumda?Bitcoin’de yaşanan volalitenin son dönemde giderek düştüğü hemen herkesin malumu. Son birkaç aydır son derece stabil bir şekilde yoluna devam eden Bitcoin 6300 ila 6800 dolar seviyeleri arasında gidip gelmeye devam ediyor.

2018 yılının henüz başında, Bitcoin’in 20 bin dolar olduğu dönemde volalite %140 ile rekor kırmıştı ancak şu anda bu durumdan eser kalmadı. Profesyonel traderların özellikle çok sevdiği volalite, şu anda hisse senetlerinde Bitcoin’den daha çok durumda. Bu son düşüş ile birlikte Bitcoin’in tarihsel volalitesi ise, yüzde 31,5 seviyelerine gerilemiş durumda.

Geleneksel hisse senedi piyasalarına baktığımızda ise, volalite oranlarının Bitcoin’den daha yükske olduğunu görüyoruz. Örneğin, Tilray isimli ve borsaya yeni giren bir hisse 17 dolardan bir anda 300 dolara fırladı. 20 günlük volalite, bu hisse senedi özelinde %219 olarak kayıtlara geçti ki bu rakam Bitcoin’den son derece fazla.

Aynı zamanda 20 günlük dönemde ünlü e ticaret sitesi Amazon’un hisse senetlerinde %35’lik bir volalite yaşandı. Netflix’de bu rakam %52 olurken Apple (NASDAQ:AAPL) ise, %29,3 ile bu iki hisse senedini takip etti.

Uzunca bir süredir oldukça heyecanlı olduğu ifade edilen ve birçok trader’ın da bu sebeple tercih ettiğini belirttiği kripto para piyasalarında şu anda bu yönde tam bir sessizlik yaşanıyor. Bu sessizlik bir yukarı ya da aşağı yönlü ciddi bir hareketin mi habercisi, yoksa artık kripto para piyasalarının normali bu mu, bu sorunun cevabı ise henüz bilinmiyor.

Hisse Senedi Piyasalarındaki Volalite BTC’ye Kıyasla Ne Durumda? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hisse Senedi Piyasalarındaki Volalite BTC’ye Kıyasla Ne Durumda? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coin Market Cap, Kripto Para Sektörü Değiştirebilir mi? Dallas Mavericks’in Ünlü Sahibi, Kripto Para ile Muzu Kıyasladı Gizli Görevdeki Polise Bitcoin Satan İsim, Hapis Cezası Alabilir! Kriptolar Düşüşte; Fransız Tütün Mağazaları Bitcoin Satacak Coinmetrics Araştırması: Bitcoin, Ödeme İçin Kullanım Konusunda 2016’dan Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi! Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklamaya Hazır

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır