Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’ın Önde Gelen İnternet Kuruluşu Blockchain’e Özel Komite Oluşturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’ın Önde Gelen İnternet Kuruluşu Blockchain’e Özel Komite Oluşturdu
Hindistan’ın Önde Gelen İnternet Kuruluşu Blockchain’e Özel Komite OluşturduHindistan’daki İnternet sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri, ülkedeki Blockchain sektörünü kalkındırmak ve sektördeki şirketlere yardımcı olabilmek için yeni bir komite oluşturdu.

Hindistan’daki İnternet ve Mobil Derneği (IAMAI), Blockchain sektörü için oluşturduğu yeni komite aracılığıyla hükümmetle bu alanda işbirliği yapmayı planlıyor. IAMAI’ın bir diğer amacı ise bu sektördeki şirketlerle çeşitli görüşmeler düzenlemek ve sektöre yeni giriş yapan startuplara yardımcı olmak.

Hindistan’daki dijital ekonomi son yıllarda kayda değer bir büyüme gösterdi ve bu ekonominin büyümeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Derneğin bir diğer amacı da Blockchain teknolojisini kullanarak dijital ekonomiye katkıda bulunmak ve bu alanda yerel ekonomiye katkıda bulunabilecek bireyler yetiştirmek.

Oluşturulan bu yeni komite Tina Singh tarafından yönetiliyor olacak. Mahindra Finance’te görev alan Singh, yeni komiteyle ilgili şu yorumu yaptı:

“Çeşitli sektörlere merkezsizlik ve güven getiren Blockchain’in geleceğin teknolojisi olduğuna dair hiçbir şüphe yok. Ancak Blockchain teknolojisinin daha popüler bir hale gelmesi için hükümetten, düzenleyicilerden ve şirketlerden de destek gerekiyor.”

IAMAI tarafından oluşturulan bu yeni komitede Microsoft (NASDAQ:MSFT), Mastercard (NYSE:MA), IBM (NYSE:IBM) gibi teknoloji sektörünün önde gelen şirketlerinden de isimler bulunuyor.

Hindistan hükümeti kripto para sektörüne karşı pek ılımlı yaklaşmıyor ve hatta ülkedeki kripto para şirketlerine çeşitli yaptırımlar uyguluyor. Ancak hükümetin tavrı, konu Blockchain olduğunda biraz farklılık gösteriyor. Hatta ülkede bu gibi adımların atılıyor olması, Hindistan’ın Blockchain teknolojisine verdiği önemi de gösteriyor.

Hindistan’ın Önde Gelen İnternet Kuruluşu Blockchain’e Özel Komite Oluşturdu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’ın Önde Gelen İnternet Kuruluşu Blockchain’e Özel Komite Oluşturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 90 Kez Öldürüldü! Bitcoin Ocak ayından beri en yüksek seviyesini vurduktan sonra geriledi John McAfee: SEC, Kripto Para Birimlerine Karşı İlk Yasal Savaşını Kaybetti! Mac Kullanıcılarını Hedef Alan Yeni Bir Kötü Amaçlı Yazılım Tespit Edildi! ABD SEC Bitwise Bitcoin ETF uygulamasını yeniden inceleyecek Son Dakika: Bitcoin ETF Teklifi Geri Çekildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır