Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’da 71 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’da 71 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı
Hindistan’da 71 Milyon Dolarlık Kripto Para DolandırıcılığıHindistan‘daki kolluk kuvvetleri, kripto paraları kullanarak toplamda 70 milyon dolar para toplayan bir grup dolandırıcıyı yakaladı.

Hindistan’daki yetkililer geçtiğimiz yılın başlarında yeni bir soruşturma başlattılar. Polisler bu soruşturma kapsamında ilk olarak geçtiğimiz yılın başlarında bir grup dolandırıcıyı tutukladılar.

Indian Express gibi yerel haber kaynaklarına göre Hindistan’daki bir grup kripto para dolandırıcısı, toplamda 70 milyon dolardan fazla para topladı. Bu örgütün başında olduğu düşünülen Amit Lakhanpal adlı şahıs aynı zamanda bir emlak şirketinin CEO’luğunu yapıyor.

Söz konusu örgüt, Money Trade Coin adlı bir tokenın tanıtımını yaparak insanları kandırıyordu. Dolandırıcılar, insanları bu şekilde kandırarak toplamda 71.6 milyon dolar para topladılar. Polisin yaptığı araştırmalara göre bu token daha herhangi bir kripto para borsasında dahi listelenmiyor.

Polisin açıklamalarına göre dolandırıcılar Delhi kentinde bir ofis kurdular ve insanları buradan kandırdılar. Dolandırıcılar, bu tokena yatırım yapan insanlara “yüksek oranda kâr” elde etmeyi vaat ediyorlardı.

Yine polis tarafından yapılan açıklamalara göre Lakhanpal adlı şahıs Dubai’de de bazı etkinlikler düzenledi ve bu etkinliklere kraliyet ailesinden bazı üyeler katıldı. Lakhanpal bunun üzerine Money Trade Coin projesinin kraliyet ailesinden de destek aldığını iddia etmeye başladı ve insanları bu şekilde kandırdı.

Bundan birkaç gün önce paylaştığımız bir haberde Hindistan polisinin kripto paralarla ilgili yayınladığı bir bildiriyi aktardık. Hindistan’daki kolluk kuvvetleri, vatandaşları kripto paralara yatırım yapma konusunda açık bir şekilde uyardı.

Hindistan’da 71 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’da 71 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2019’ın coini BNB yeni rekorlar kırmaya devam ediyor: 30 dolar Cory Johnson: Ripple (XRP) Küresel Bir Fenomen Olma Yolunda Augur, İlk Büyük Güncellemesine Hazırlanıyor Kraken’de ani kırılma: Bitcoin 1000 dolar birden düştü Malta’daki Ünlüler Şikayetçi: Bu Kripto Para Projesiyle Bağımız Yok Blockchain Teknoloji Firması Blockstream, Beklenen Uydu API Hizmetinin Beta Versiyonunu Duyurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır