Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Yetkilisi: Kripto Paralar Yasa Dışı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Yetkilisi: Kripto Paralar Yasa Dışı!
Hindistan Yetkilisi: Kripto Paralar Yasa Dışı!

2/2


2/2


Hindistan Ulusal Yazılım ve Hizmet Şirketleri Birliği başkanı Debjani Ghosh, yaptığı açıklamada kripto paraların yasa dışı olduğunu ifade etti.

Ghosh, kendi kurumunun görüşlerine göre kripto paraların herhangi bir yasal değer taşımadığını ifade ederken, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Kripto paralar bence yasal değil. Şu anda bu konu üzerinde çalışıyoruz. Eğer bu konu hakkında bir fikir ayrılığı yaşarsak işte o zaman hükümete gitmeliyiz. Ancak bu noktaya gelmemizde hükümetin geç kalmasının da büyük payı var. Bu nokada esas sorun, hızlı bir şekilde büyüyen sektörü aynı hızda ele alamamak. Bu bizim geri düşmemize yol açtı. Esas odak noktamız bu olmalıydı ancak biz bu yoldan saptık ve çok yanlış şeylerle meşgul olduk.”

Uzunca bir süredir Hindistan Merkez Bankası, (RBI) ticari bankaların kripto para borsalarına hizmet vermesini yasaklamıştı. Daha sonra bazı borsalar merkez değiştirmek durumunda kalırken bazıları da alternatif çözümler arama yoluna gitti. Ufak çaptaki borsalar ise kapanma yolunu seçti.

Daha geçtiğimiz günlerde müşterilerinin rahatça para yatırıp çekebilmesi için bir Bitcoin ATM’si kuran Unocoin yetkilileri tutuklanmıştı. Polis, ATM’ye el koyarken bu yapılanın yasa dışı olduğunu ifade etti ve Unocoin’in diğer kurucu ortağını da tutuklayarak adeta bir göz dağı vermiş oldu. Hindistan ve kripto paralar arasındaki bu süre gelen gerginliğin ne kadar devam edeceği ise henüz gizemini koruyor.


İlgili haber:
Gerilim Artıyor: Unocoin’in Diğer Kurucu Ortağı da Tutuklandı!

Hindistan Yetkilisi: Kripto Paralar Yasa Dışı! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Yetkilisi: Kripto Paralar Yasa Dışı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Özbekistan, STO’lar ile İlgili Yasal Düzenlemeler Yapmak İstiyor Fidye olarak 1 milyon dolarlık Bitcoin ödenen iş adamından kötü haber HTC’den Bitcoin full node işlevine sahip uygun fiyatlı akıllı telefon Anthony Pompliano: “Wall Street bankaları, Bitcoin için Libra’dan daha büyük bir tehdit.” 2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu? Kadir Has Üniversitesi ile Atina Üniversitesi’nden Kripto Paralar ve Blockchain İşbirliği

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır