Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Yasağını Desteklemeye Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Yasağını Desteklemeye Devam Ediyor
Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Yasağını Desteklemeye Devam EdiyorHindistan Rezerv Bankası (RBI), ülkedeki Yüksek Mahkeme’ye cevap niteliğinde bir beyanname yayınladı. Merkez bankası yayınladığı beyannamede kripto paralara karşı aldığı yasak kararının tamamen kendi yetkileri dahilinde olduğunu ve Yüksek Mahkeme’nin bu karara karışmak için geçerli bir sebebinin olmadığını belirtiyor.

Geçerli Sebep Yo

Hindistan Yüksek Mahkemesi geçtiğimiz hafta merkez bankasının getirdiği kripto para yasağına karşı verilmiş tüm dilekçeleri değerlendireceğini duyurdu. Bu değerlendirmeler aslında 11 Eylül’de yapılacaktı ancak art arda gelen erteleme kararlarıyla tarih ertelendi.

Ülkenin merkez bankası Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IAMAI) tarafından sunulan bir dilekçeye cevap olarak yeni bir beyanname yayınladı. Merkez bankası, Yüksek Mahkeme’ye sunulmuş olan dilekçelerin “ne yasalara ne de gerçeklere dayandıklarını” düşünüyor.

Merkez bankası 6 Nisan’da yayınladığı genelgeyle kripto paralara belli başlı yasaklar getirmişti. O zamandan beri bu yasağa karşı çeşitli dilekçeler sunuldu.

Banka Kararının Arkasında

RBI bundan önceki senelerde kripto paralarla ilgili çeşitli açıklamalar ve duyurular yayınlamıştı. RBI’ya göre 6 Nisan’da yayınladığı genelge, 2013 ve 2017 yıllarında yayınladığı kripto para açıklamalarıyla paralel.

Kripto paraların “yetersiz müşteri güvenliği, yüksek değişkenlik, yetersiz cüzdan güvenliği, para aklama vs.” gibi çeşitli riskler barındırdıklarını belirten RBI, aldığı kararın son derece önemli bir adım olduğunu düşünüyor.

Merkez bankasına göre kripto paralar “ödeme aracı, tasarruf aracı ve hesap birimi olarak kullanılabilecek” para birimlerinin aksine bu tanımların hiçbirine uymuyorlar.

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Yasağını Desteklemeye Devam Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Yasağını Desteklemeye Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Borsası Coincheck’in Sahibi Monex, 2019 Yılında ABD Piyasasına Giriş Yapacak Bitcoin 6% artışla 11.005,9 seviyesinin üzerine çıktı Dev Bir Şirket Daha, Kripto Paralar İçin Güvenli Depolama Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor Uzman Görüşü: Bitcoin’in o rakamı yakalama şansı yüzde 19 Görüş: Stellar, Ripple’den daha iyi performans çıkaracak! Eric Larcheveque, Fransa’daki Kripto Para Adaptasyonu ile İlgili Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır