Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun
Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok UygunTarihin gördüğü önemli kriptograflardan birisi olan ve dijital para sektöründe de önemli bir yere sahip olan David Chaum, Bitcoin’in müthiş bir değer saklama aracı olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

Chaum, yaptığı açıklamada gizliliğin artık kaybolmaya başladığını ifade ederken, bu noktada bazı projelerin bu soruna çözüm olabilmek için çalışmalar yaptığını bitti.

Bitcoin ile ilgili konuşan başarılı isim, Satoshi Nakomoto’nun anonim olması ve Bitcoin’in bu işi yapan ilk kripto para olmasının, sektörün liderine nasıl bir başarı sağlayacağı yönündeki soruya ise, şöyle yanıt verdi:

”Bitcoin bana kalırsa tam bir değer saklama aracına dönüşecek ve şu anda bu konuda oldukça başarılı gidiyor. Ancak elbette, kişiden kişiye kullanılacak bir dijital para birimi olmaktan an itibariyle bir hayli uzak. Bunu da teknik sebepler ve birtakım ‘hantallıklar’ ile açıklayabiliriz. Bitcoin’in bu noktada büyük bir başarı elde etmesi, açıkçası beni şaşırtır. O açığı kapatacak projeler var. Ancak ilk olması ve sizin de belirttiğiniz birtakım şeylerden ötürü, Bitcoin ciddi bir değer deposu olacak ve hayatımızın bundan sonraki kısmında yer alacak.”

Şu anda Bitcoin’in değer saklama aracı olduğunu ve bazı projelerin de diğer problemleri çözmesi gerektiğini belirten başarılı kriptograf, kendisinin çalıştığı Elixxir projesinin de, sektördeki ölçeklenme ve hız sorununa çare olmak için bu işte olduğunu sözlerine eklemeyi ihmal etmedi.

Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Chris Burniske: Bitcoin 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaşabilir! Stellar Lumens’i Geride Bırakan EOS, Adeta Uçuyor! Yükseliş Yüzde 20 ve Hala Devam Ediyor Elon Musk’tan Bitcoin Yorumu: “Nakit Paradan İyi Olduğu Gün Gibi Ortada” IOTA’nın endüstri pazarı lansmanı gelecek dönemlerde coine fayda sağlayabilir Charlie Lee’den İddialı Çıkış: “Bir Sonraki Halving Litecoin Madenciliğinde Şok Etkisi Yaratacak” Önemli Gelişme: SPK, kaldıraçlı Bitcoin borsasını kapatıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır