Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Kripto Paraları “Katı Şartlar” Altında Yasallaştırabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Kripto Paraları “Katı Şartlar” Altında Yasallaştırabilir
Hindistan Kripto Paraları “Katı Şartlar” Altında YasallaştırabilirHindistan Hükümeti, şu ana kadar almış olduğu çeşitli olumsuz kararlara rağmen kripto paraları yasallaştırabilir. Ancak hükümet, kripto paraları yalnızca ve yalnızca katı şartlar altında yasallaştırmayı düşünüyor.

Hindistan’daki yerel haber kaynaklarından New Indian Express tarafından yapılan habere göre Hindistan Hükümeti, kripto paraları yasallaştırabilir.

Hükümetin tamamen kripto paralar hakkında araştırma yapması için oluşturduğu disiplinlerarası komite, kripto paralara düpedüz yasak getirilmesini mantıklı bulmuyor.

New Indian Express’e konuşan anonim bir komite üyesi, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Şimdiden iki toplantı düzenledik bile. Bu toplantılardaki genel kanı, kripto paraların tamamen illegal olarak sayılamayacakları oldu. Kripto paraların katı şartlar altında yasallaştırılmaları gerekiyor.”

Hindistan Hükümeti bu komiteyi geçtiğimiz yılın Nisan ayında kurdu. Komitenin başlıca amaçları arasında kripto paraları araştırmak, mevcut yasaların kripto para sektörü için kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmek bulunuyor.

Bu komitenin üyeleri arasında çeşitli hükümet kuruluşlarından ve diğer kurumlardan üyeler bulunuyor. Ayrıca Hindistan Merkez Bankası’ndan birkaç ismin de komitede yer aldığını belirtmek gerekiyor.

Kripto paralar hakkında araştırmalar yapan bu komite, hükümete konu hakkında çeşitli raporlar sunuyor. Komitenin Şubat 2019’da kripto paralarla ilgili yeni bir rapor hazırlayıp Maliye Bakanlığı’na sunması bekleniyor.

Hindistan Hükümeti kripto para sektörüne ilişkin şu ana dek pek olumlu kararlar almadı. Özellikle Hindistan Merkez Bankası’nın bankalarla kripto para şirketleri arasındaki işbirliklerini engelleme kararı, yerel kripto para sektörüne ağır bir darbe indirdi. Ancak görünüşe göre hükümet kripto para konusunda hala net bir karar vermiş değil.

Hindistan Kripto Paraları “Katı Şartlar” Altında Yasallaştırabilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Kripto Paraları “Katı Şartlar” Altında Yasallaştırabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şubat ayları Bitcoin için nasıl geçiyor? İşte geçmiş yıllar performansı Ethereum Yüzde 14 Değer Kaybetti! Ethereum’da kritik direnç noktası 190 dolar seviyesinde QuadrigaCX Olayında Enteresan Gelişmeler Yaşanmaya Devam Ediyor Teknik analistten nokta atışı Bitcoin, Ethereum ve Ripple tahmini geldi Popüler Bitcoin borsası Binance, yeni kripto parasını tanıtıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır