Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor!
Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor!Hindistan, kripto para birimleri hakkında yasal bir karara varmadan önce neredeyse yıllardır konuyu enine boyuna tartıştı ve görünüşe göre sonunda bir karara vardı.

Hindistan’ın maliye bakanı Arun Jaitley tarafından geçtiğimiz salı günü yapılan 19. Finansal İstikrar ve Gelişim Konseyi (FSDC) çerçevesinde , kripto para birimleri ile ilgili önemli konular ele alındı.

Hindistan Hükümetinin Maliye Bakanlığı Basın Bilgi Departmanı tarafından yayınlanan açıklamaya göre, grup ülkedeki kripto para birimleri ile ilgili ”meseleleri ve sorunları” masaya yatırdı.

Daha önce kripto para birimlerinin yasal olarak kullanılması konulu yasal bir çerçeve hazırlamakla görevlendirilen özel ekip, bunun tam tersini yaparak kripto para birimlerinin Hindistan içerisindeki kullanımını yasaklamayı önerdi. Basın açıklamasında bildirilene göre, hükümet ”özel kripto para birimlerinin Hindistan içerisindeki yasaklamaya uygun yasal çerçeve” ile kripto para birimlerini yasaklarken aynı zamanda, ”Dağıtık Defter Teknolojilerinin Hindistan içerisindeki kullanımını da arttıracak.”

Yasal bildiride yer alan ”kullanım” ifadesi, kripto para alım satımı veya bunun kullanımını yasaklarken, kripto para birimlerine sahip olmayı yasaklamayabilir.

Yerel bir kripto para haber kaynağı olan CryptoKanoon ise aynı soruyu takipçileri ile paylaştı:

”Yukarıdaki ifadeler kripto para birimlerine sahip olmanın ve alım satımının yapılmasının yasaklanacağı anlamına mı geliyor?”

Bunu, bekleyip hep beraber göreceğiz.

Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu Lüks Bitcoin Saatinin Değeri 60 Bin Dolar Dev Kripto Para Borsasında Bitcoin ve Ethereum için Yatırma ve Çekme Süreleri Kısaldı! Bitcoin SV Ekibi, Platformu Taklit Eden Sahte Siteyi Kapattırdı Kötü Piyasanın Güldüren Yüzü, Kripto Para Piyasalarının En Komik (?) GIF’leri Weiss Ratings, En Riskli 10 Kripto Parayı Paylaştı Alt Koinlerin Rallisi, ONT ile Devam Ediyor: Yüzde 25 Artış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır